Vítejte ve světě pravé zábavy..... Gg!!!! =)


Ahojky lidičky!!! Jsem Janea a tohle je můj blog o seriálu GILMORE GIRLS nebo-li Gilmorova děvčata. Najdete tu fotky, články, informace, odkazy, hlášky, Gilmore club (info ZDE a přihláška ZDE) a mnoho dalšího, týkajícího se Gg a jejich ztvárnitelů. Doufám, že se Vám blog zalíbí a znovu jej navštívíte.
UŽIJTE SI TO TADY!!!!!!! =D =D =D =D

Listopad 2008

Díl 10. - Na kordy

30. listopadu 2008 v 17:39 | Kláršta |  Sedmá série
Na začátku dílu Lor s Chrisem stojí v cizí kuchyni a hrají scénku ranního loučení - Chris totiž našel dokonalý rodinný dům. Lor ale za žádnou cenu nechce ze Stars Hollow, takže tento dům zůstane jen domem snů. Poté Lor odjíždí za matkou plánovat svatební večírek, moc nadšená z toho ale není, ještě když zjistí, že Emily najala naprosto divného scénografa, který jí má upravit stoly. Dělá všechno, aby se z toho vyvlíkla, má na Randalla naprosto nemožné požadavky.

U Luka v bistru se Kirk snaží prodávat balící vánoční papír, dělá tak konkurenci dětem ze základní školy, které si prodejem snaží vydělat na novou tělocvičnu. Vede s dětmi válku o zákazníky. Luka přijde do bistra navštívit Liz s malou Doulou. Povídají si o miminku, o situaci s Annou a April a potom Liz nechá spící Doulu u Luka, protože potřebuje čas pro sebe. :)

Lorelai stále trpí u matky, volá jí Rory, tak se snaží zahrát scénku, že Rory se něco stalo a ona ji musí jet na pomoct. Ovšem Rory si užívá, že máma tak trochu trpí a nechá ji v tom. Po dopoledni plném příprav jdou Lor s Chrisem nakupovat. Lor si celou dobu stěžuje, jak to bylo naprosto šílené, vybírat vhodný papír na pozvánky a podobně. Chris se nakonec uvolí a slíbí na příští den pomoc při přípravách. U Dooseho v obchodě je obrovská fronta, protože u kasy je Taylorova nemožně pomalá neteř Bonnie. Chris pošle Lor čekat ven, že to tam sám zvládne. Ta se ovšem venku srazí s Lukem, který v kočárku vozí Doulu. Je z ní naprosto unešená, tak si ji pochová. Chvíli si utahují z jejího jména a pak se na sobě zaseknou pohledy. Ale to najednou vyleze ven Christopher a nemá zrovna přívětivý výraz. Lor se snaží situaci nějak zachránit, ale Chris nekompromisně odchází.

Rory přijel na Yale navštívit Logan. Rory se rozhodla, že ho zdarma vezme na oběd do menzy. Její výborně vymyšlený plán, kterak vydává Logana za svého bratra, jí překazí Loganův starý známý, který se zeptá, jestli je Rory ta jeho láska. :) Tak Rory zaplatí 10 dolarů za oběd. U výdeje potkají Lucy a Martyho. Chvilku vtipkují a domluví se na společnou večeři s ní a Martym příští den v indické restauraci. Lucy je překvapená, že Logan Martyho zná a dokonce si z Rory (o které stále ještě neví, že ho zná) dělá legraci, že se s Martym možná taky někdy někde setkala. Logan tak trochu nechápe situaci, tak se mu Rory snaží vysvětlit, proč Lucy takhle lžou a tak. Logan evidentně dost žárlí. Prosí Rory, aby to Lucy řekla co nejdřív.

Lor s Chrisem leží v noci v posteli a Chris z ničeho nic Lorelai řekne, že by si s ní chtěl udělat dítě. Lor to nejdřív bere jako nový způsob, jak říct: "Pojď se milovat.", ale Chris to evidentně myslí vážně. Lorelai se dost lekne. Hrozně se kvůli tomu pohádají, protože Chris za tím zase vidí něco jiného. Nechce Lorelai poslouchat, nechápe, že je to moc brzy po svatbě a ne že by to bylo kvůli Lukovi, jak on si myslí.

V bistru se Luke už těší, až půjde s April do kina. Vede velice konstruktivní rozhovor s Kirkem, který se chlubí, jak dobře mu jdou obchody a jak ničí děti se starshollowské základky. Je spokojený i přesto, že se mu děti svým způsobem mstí. Volají mu, objednávají na jeho jméno pizzu apod. Svoji řeč zakončí slovy, že se dětí nebojí, že ho nevystraší. V tom se ale otevřou dveře a dovnitř vejdou děti a ten nejvyšší temným hlasem řekne jenom: " KIRKU." A válka pokračuje, jdou si společně ven promluvit. Luk volá Anně, že měl jít s April do kina, ale že má zpoždění, tak jestli se jí něco nestalo. Ale Anna ho vyvede z omylu. April je doma, protože jí zakázala se s ním vidět.

Lorelai s Christopherem, matkou a Randallem si prohlížejí prostory, kde by se svatební večírek měl konat. Randall je z Lor už trochu otrávený. Chris evidentně taky, nezasmál se ani jednomu vtipu a chová se dost odměřeně. Emily z večírku dělá normální svatbu, což Lorelai trochu vyděsí. Chris ovšem nechápe proč a pohádají se kvůli tomu. Vyčte Lorelai jejich noční hádku kvůli dítěti a vůbec všechno. A nakonec vzteklý odejde.

Luke už je tak nešťastný kvůli situaci s Annou, že zajde za právníkem.Chce dostat April alespoň do částečného opatrovnictví. Je rozhodnutý bojovat. Právník mu poradí, že by na něj měl někdo, koho zná, napsat posudek.

Rory, Logan, Lucy a Marty jsou na večeři. Všichni se docela dobře baví, vypráví si a smějí se společně. Dokud se Lucy nezeptá, jak se Rory s Loganem vlastně seznámili… A Logan, protože toho má trochu dost, prozradí, že je vlastně seznámil Marty. Protože s Rory v prváku tak trochu randil. Lucy je naprosto konsternovaná. Nechápe, proč to před ní tajili. Ve vzteku odejde, Marty za ní běží. Rory se s Loganem pohádá, že jí to chtěla říct sama, ale ne tady a takhle. Logan nakonec odejde.

Lor místo toho, aby byla doma, počítá v hotelu ručníky a tak. Volá jí Rory, potřebuje se jí svěřit s tím, co se večer stalo. Nakonec přijdou na starou známou pravdu o mužích a ženách a Marsu a Venuši. :)

Díl končí takto. Chris sedí sám v baru, platí a odchází. Cestou potká Luka, který je pro změnu naštvaný na Anuu, jakmile se zahlédnou, vrhnou se na sebe a poperou se uprostřed náměstí. Celá tahle scénka je naprosto beze slova.

Rory se jde omluvit Lucy, otevře ji ovšem Olivie a dá jí najevo, že už s ní ani jedna z nich nechce nic mít. Zdrcená Rory odchází. Lor se vrací domů, kde na ní čeká máma. Leží ji v hlavě její hádka s Chrisem. Chce jí poradit, že manželství je boj, že si Lorelai musí sama udělat pořádek v tom, co jsou její správná rozhodnutí. Radí jí, že manželství je hlavně o kompromisech a je to vážná věc a je třeba to tak brát. Nebo by o manžela mohla přijít…

Lor zůstává sama stát na verandě…
Díl 9. - Pleťte, lidičky, pleťte

30. listopadu 2008 v 17:35 | Kláršta |  Sedmá série
Díl začíná velice poklidně, Lorelai, Chris a Rory jsou na večeři u prarodičů. Lor s Chrisem dostanou svatební dar - obraz "Vlčí dívka". Náhle však Emily Lorelai připomene, jak krásně rodičům oznámila, že se vdala. Nechala jim totiž vzkaz na záznamníku, že je zpátky z Paříže a že G.G. je v pořádku, no a na konci jen tak jakoby mimochodem poznamenala, že se s Chrisem vzali. Jako pomstu za tuto krásnou vzpomínku si Emily vymyslí, že jim uspořádá večírek na oslavu jejich sňatku. Lor je zásadně proti, ale Chris a hlavně Rory, (která je kvůli svatbě a tomu, jak jí to máma řekla, trochu naštvaná) ji přemluví.

Rory se stěhuje od Logana zpátky k Paris. Ta je jako vždy velice milá a vytvořila pro Logana a jiné Roryiny nápadníky tabulku, kam budou zapisovat dobu strávenou v jejich bytě a spotřebu, kterou zde měli a podle toho na konci měsíce zaplatí svůj podíl na nájmu. Rory připravuje na oslavu Lucyiných 21. narozenin velkou oslavu ve stylu roku 2002.

Ve Stars Hollow se všichni pečlivě připravují na Pletací maratón - Pletoton. Je to oblíbená starshollowská akce na opravu mostu. Chris chce doprovodit Lor, která se chystá na nákup do města. Ta má ovšem zase nějaké ale. Chris ji vysvětlí, že se za něj opravdu nemusí stydět, že je teď její manžel a i město by o tom mělo vědět. Takže poprvé vyrazí do města spolu.

K Lukovi do bistra vtrhne naprosto vyděšený T. J. - Liz se totiž rozhodla, že porodí doma v posteli. Každopádně, Liz chce mít Luka u porodu a to je to, co mu přišel T. J. říct. Když Luke vyprovází T. J. z bistra, vidí na protější ulici Lorelai s Chrisem na procházce městem. Vypadá dost naštvaně a zklamaně - vyhodí všechny lidi, co u něj trénuji na Pletoton.

Na náměstí probíhají přípravy, Taylor jako obvykle vyvádí, hádá se s Kirkem. Babette drbe s místními klepnami. Jakmile ale všichni vidí Lor s Chrisem, začnou se chovat nezvykle mile, což Lor, upřímně řečeno, děsí. Slečna Patty předá starshollowským novomanželům dárkový vozík (plný čistících prostředků).

Rory nese k Lucy a Olivii nějaké věci na tu párty. Ovšem jediný, kdo je doma, je Marty. Ten je zase odměřený a nepříjemný. Potom přijdou holky a jsou nadšené z toho, co Rory donesla.

Luka v bistru navštíví Anna, přišla mu oznámit, že její matka na tom není zdravotně dobře, a tak se rozhodla, že se s April přestěhují k ní do Nového Mexika. Luke je naprosto konsternovaný a smutný.

Sookie se v hotelu snaží vytvořit menu na Pleteton - klubka ze špaget, nějak ji to ale nejde, tak se vzteká. Lor se ji svěří se zážitky z ranní procházky, jak se celé město chovalo divně, mile, že zdravili, podávali jim ruce a že prostě byli milý. Sookie ji vysvětlí, že je to tím, že si prostě vzala cizince a společně vymyslí plán, jak Chrise začlenit do města, mezi obyvatele. Pošlou Chrise na pivo s Jacksonem. Ten je ve městě velmi oblíbený a mohl by pomoct Chrisovi v jeho adaptaci ve městě.

Luka navštíví April, je nešťastná, že se máma chce odstěhovat. Luke se ji snaží utěšit.

Paris nechápe, co je to za téma večírku - 2002 párty. Přijde jí to divné. Prudí Rory kvůli tomu, jak je to divné a nakonec se rozhodne, že večer s Doylem rozjedou nějaký hip-hop taneček.

Rory volá máma, nejdřív se snaží spolu smlouvat o odměně, kterou dá Rory Lor za jedno vypletené klubko a potom Lor řekne Rory novinky. O večeru Jacksona s Chrisem. Lor se ptá, jak jdou přípravy na večírek. Rory už má vše hotové, jediné, co jí trápí, je ten zádrhel s Martym. Lor jí radí, že se nemá chovat stejně chladně a divně jako on, ale být k němu milá, že se to potom třeba zlepší. Chris se chystá vyrazit, má na sobě ale příliš moderní a padnoucí košili, takže ho Lor pošle se převléct.

Chris s Jacksonem vyrazili na pivo do místního baru, nejdříve je ten večer velice rozpačitý. Později se to však nějak uklidní a docela si rozumí.

Luke pozval Annu na schůzku ohledně toho jejich stěhování. Navrhne Anně, aby tu April nechala dodělat školu a taky by chtěl společnou péči o April, aby ji mohl mít alespoň některé víkendy a část prázdnin. Annu to ovšem velice naštve a odejde. Do toho volá T. J., že Liz už rodí.

Ve městě začal Pleteton. Lor s Chrisem si hledají vhodné místo na pletení, potkají Sookie s Jacksonem a chlapi se domluví na sledování zápasu. Lor je nadšená, že snad konečně Chris zapadne.

U Taylorova pultíku proběhne celkem vtipná scéna s jeho projevem o mostě a všech zážitcích s ním spojených, ovšem vedle stojící Kirk ho neustále popohání, protože Taylorovi jdou špatně hodinky a nestihl by včas odstartovat Pleteton.

U Lucy a Olivie se rozjíždí party. Lucy je nadšená, že přišla i Paris a jde si s ní povídat. Rory si jde povídat s Martym, který je na party jako barman. Už toho má dost, a tak se přímo zeptá, jestli to takhle teď bude pořád, jestli už nejsou schopni mluvit spolu tak jako dřív, že ji to mrzí a tak. Marty se jí omluví a snaží se fungovat zase normálně. Paris s Doylem to na parketu opravdu pořádně rozjíždí.

Liz už porodila krásnou holčičku, kterou pojmenovala po své porodní bábě "Doula". T. J. se chová jako perfektní otec. Půjčí Lukovi maličkou pochovat, ten je z ní naprosto nadšený. Když se T. J. zmíní, jak určitě bude April z maličké nadšená, něco se v Lukovi pohne.

Celé město pečlivě plete, ale stále jim chybí dost peněz na opravu mostu. Patty a Babette si stěžují, jak je to únavné. Chris jim chce nějak pomoct, a tak jim tu zbylou částku dá. Město se balí, Lor je smutná, že nemůžou dál pokračovat v pletení, vždyť je to přece jejich tradice.

Na večírku si Rory povídá s Olivií, ta však zahlédne nějaké oběti - kluky, tak jde za nimi. K Rory přisedne Marty a povídají si o minulosti a pak to Marty zazdí, když Rory řekne, že je mnohem krásnější než kdy předtím byla. Pošle ho raději za Lucy. Je z toho celá nesvá.

Chris nechápe, proč by se měl cítit špatně, že chtěl městu pomoct. Nechápe, že na Pletetonu nešlo o peníze, ale o tu tradici. Lor ho nazve cizincem, ráda by ale, aby se nějak začlenil. Ten jí slíbí, že kvůli ní udělá všechno, že se pokusí se lidem zalíbit.

Díl končí tím, že Luke jede k Anně domů, kde se s ní pohádá, protože chce mít nějaké právo na to, vidět SVOU dceru. Uznává, že neviděl, jak roste, ale to bylo Annino rozhodnutí neříct mu o ní. Teď se o ní chce postarat a chce jí vídat. Vyhrožuje Anně, že o April bude bojovat, že má svá práva.
Díl 8. - Představuji vám Lorelai planetárium

30. listopadu 2008 v 17:31 | Pája |  Sedmá série
Lorelai nechává vzkaz Rory, že se s Chrisem vrátili domů. Christopher posadí Lor na gauč a začne spřádat plány, jak si nechají udělat vodopád do obýváku na uklidnění a plochou, velkou obrazovku. Lorelai tomu nemůže uvěřit, ale nakonec se ukáže, že si z ní Christopher jenom utahoval, ale plochou obrazovku chce… Najednou zazvoní telefon- Rory volá. Lor ji zve na večeři, ale Rory nemůže, protože má večer hodinu. Nakonec ji Lorelai řekne (aby ji k sobě vůbec dostala), že budou mít šneky, a proto musí přijet, jinak by se zkazili… Lor položí telefon celá nešťastná, že Rory neví o jejich svatbě. Christopher ji přesvědčuje, že Rory bude šťastná.

Rory jede výtahem a telefonuje s Loganem. Když vejde do bytu, uvidí Logana a vrhne se mu kolem krku. Logan večer pořádá večírek, Rory slíbí, že se tam po šnecích staví. Logan oznámí Rory, že se stěhuje do New Yorku, ta je z toho nadšená, protože budou kousek od sebe. Ale ptá se ho, proč nebude bydlet rovnou s ní v současném bytě, Logan nechce, protože by musel dojíždět. I když bude mít Logan svůj byt, tak tam Rory nechá všechny věci - včetně brnění jménem Henry.

Luke večeří s April, ta mu vypráví drby ze školy a o Sabininým večírku, kam půjde. Zmíní se, že tam budou i kluci. Luke se ptá, jestli se budou na večírku i líbat. April na něho vyjede, že je to nechutné, jak se na to Luke ptá.

Rory jde na večeři, přivítá se s rodiči a jde do kuchyně, kde na ni čekají šneci! Myslela si, že je to jenom záminka, jak ji dostat do Stars Hollow. Oznámí jí, že se ve Francii vzali. Rory tomu nejdřív nemůže uvěřit, pak jenom předstíravě nadšeně opakuje ,,wow". Chris jde pro šampaňské, Lorelai se ptá Rory, co tomu říká. Rory je naštvaná a odmítá to řešit.

Rory jde na večírek a sděluje Loganovi čerstvé novinky. Ten se zmůže taky jenom na "wow". Rory se seznamuje s lidmi na večírku a udržuje nucenou konverzaci. Rory se domluví s jedním chlápkem od novin, že mu napíše článek o tomto večírku.

Lorelai po několikáté volá Rory a prosí ji, ať se ozve.

Logan čte Roryin článek o večírku a je naštvaný. Rory napsala, jak se mezi těmi snoby cítila a Logan řekne, že on je vlastně stejný jako oni. Logan Rory nakonec vyčte, že ani neplatí nájem - Rory mu řekne, ať se jde vycpat.

April se připravuje na večírek a pobolívá ji břicho. Luke zase začne o líbání, ale místo toho použije slovo žonglování. April mu slbí, že žonglovat nebude.

Chris si stěhuje své oblečení, Lorelai mu zkritizuje broskvovou košili a najde svoje tričko Police, které hledala 22 let. Chris nese věci do Roryina pokoje a uvědomuje si, že teď je to vlastně pokoj G.G. Lorelai to chce nejdřív probrat s Rory. Lorelai Chrisovi říká, že je Rory naštvaná kvůli té svatbě - Chris je smutný.

Rory si stěžuje Lucy a Olivii na hádku s Loganem. Holky jí nabízejí, ať se přestěhuje k nim, ale Rory odmítá. Po přečtení toho článku ji řeknou, že je opravdu podlý.

April s křečemi a horečkou leží na posteli. Luke neví, co má dělat, tak zavolá Lorelai a ta mu řekne, ať April odveze do nemocnice. V nemocnici - Lor jde za Lukem, ten jí říká, že to bylo slepé střevo. Přijde k nim lékař, že April je v pořádku. Myslí si, že ti dva jsou manželé - Luke si všimne snubního prstýnku.

Rory vejde do bytu a s Loganem se začnou na přeskáčku omlouvat. Rory řekne, že se přestěhuje, když už tam nikdy nebude bydlet s Loganem. Lorelai navštíví Rory, vše si vysvětlí. Rory říká, že není naštvaná kvůli té svatbě, ale proto, že u toho nebyla. Lor je to taky líto, ale říkala si, že kdyby tam byla Rory, tak by si to asi sama rozmluvila. Proberou ještě Roryin pokoj, Rory ho klidně přenechá G.G.

Večer Lor stěhuje v Roryiným pokoji psací stůl, přijde tam Chris…

Luke sedí v nemocnici u April a přepíná kanály - narazí tam na jeden film o svatbě a usmíření…
Díl 7. - Manželství po francouzsku

30. listopadu 2008 v 17:29 | Kláršta |  Sedmá série
Lorelai, Chris a G.G. se chystají na odlet do Paříže. Vtipkují společně o Chrisově přílišné dochvilnosti a Lor vysvětluje G.G., jak moc je Paříž romantická a krásná.

Rory končí jako šéfredaktorka Yale Daily News, všichni se s ní sentimentálně loučí. Dostane zarámovanou poslední stranu svých posledních novin a obrovskou tužku, jako připomínku jejich korektur. :) Všichni jdou slavit s novým šéfem Billem a Rory zůstává sama v opuštěné kanceláři. Je skleslá.

Zach a Lane se dovědí, že čekají dvojčata. Zach si původně myslí, že jsou to siamská dvojčata, Lane ho trochu sjede, že to opravdu ne. On teda ale nechápe, proč Lane tolik vyvádí. Nakonec jí řekne, že už by to měli říct její matce.

Lor a Chris dorazili do Paříže. Chris Lor děkuje, jak báječně se chovala k G.G. i k Sherry. Lor si Paříž maximálně užívá… Chris zamlouvá stůl v té nejromantičtější restauraci, ale bohužel časový posun na ně oba příliš působí….

Rory s Paris řeší co dál se svými životy. Paris plánuje další studium, popřípadě nějakou stáž. Ale Rory evidentně není rozhodnutá. Paris navíc Rory radí, jak se dostat z po-šéfredaktorské deprese. Vyjmenuje obrovské množství léků. :)

Lane a Zach večeří u paní Kimové. Bojí se její reakce na tu novinku… Paní Kim je ovšem nadšená. Dokonce jim řekne, aby se přestěhovaly k ní, což naprosto konsternovaný Zach přijme.

Lor a Chris se probudí okolo 4. hodiny ráno, naprosto hladoví a naštvaní, že usnuli. Po marném hledání minibaru nebo něčeho k jídlu uvnitř hotelu, se vydají hledat nějakou malou příjemnou noční restauraci s měkkým světlem a jídlem. :)

Rory už má dost samoty a volá Lucy a Olivii, jestli něco nepodniknou. Lucy má nového přítele, kterému vtipně říká Přítel, takže nikdo netuší, o koho jde. Holky chtějí taky vyrazit někam daleko od univerzity, tak se nakonec domluví a společně odjedou k Rory do Stars Hollow.

Mezitím v Paříži probíhá marné hledání něčeho k jídlu. Všechny restaurace, bistra i obchody mají ještě zavřeno. Lor si vzpomene na nějakou dávnou historku s Chrisem a pizzou. Nakonec se na hledání vykašlou a vrátí se zpátky do hotelu.

Lane je na Zacha parádně naštvaná a dává mu dobrou čočku. Luke o Lane zatraceně pěkně pečuje, nenechá jí nosit nic těžkého a nabídne jí těhotenské rady od Liz, která je taky těhotná. Dokonce Lane řekne, že si myslí, že budou výborní rodiče. Teprve teď v podstatě Lane dojde, že už z nich opravdu budou rodiče. Že budou muset rozhodovat důležité věci a že se tímto stávají opravdu dospělými.

Holky ve Starshollow si mezitím užívají pohodu maloměsta. Sedí s obarvenými vlasy na verandě a prohlížejí si fotky Roryiných kluků.

Chris má pro Lorelai překvapení, donutil zaměstnance té nejromantičtější pařížské restaurace otevřít jen pro ně.

Lane se Zachem si jdou promluvit s paní Kim, odmítnou se k ní přestěhovat, protože už jsou dospělí a jsou na ten velký krok připraveni a chtějí si ho "užít" sami. Paní Kim, byť nerada, souhlasí.

Holky jsou nadšené z nových barevných vlasů a vtipkují, ale Rory se psychicky složí. Je toho na ní moc. Neví, co dál se svým životem, se svou kariérou, co bude dál s Loganem. Vadí jí, jak každý mluví o svých plánech do budoucnosti a ona nemá nejmenší tušení co s ní bude. Holky ji prozradí, že jsou na tom úplně stejně. Navíc jako umělkyně mají tento problém ještě ve větší míře.

Chris a Lor si užívají nádhernou romantickou večeři. Chris při ní požádá Lor o ruku. Ta ale neodpoví…

Paní Kim se nakonec nastěhuje k Lane a Zachovi (když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře :) ). Briana odstěhovala k nějakým korejským přátelům. :)

Holky se vrátí zpátky na Yale, na Lucy už na koleji čeká Přítel. A hele, je to Marty. Roryin starý dobrý kamarád "naháč" z prváku. Ten ale dělá, že jí nezná.

Díl končí tak, že Lor s Chrisem se vrací zpátky domů a Chris Lorelai řekne: "Vítejte doma, paní Haydenová!"….
Díl 6. - Buldoci, do toho

30. listopadu 2008 v 17:26 | Pája |  Sedmá série
Lorelai volá ke Gilmorovým. Oznamuje Emily, že nepříjde na večeři a neuvidí její nové záclony (přitom ji nazve ,,Záclonovou královnou''). Emily telefon sice vzala, ale Lor ji ignoruje a dělá jako, že celou dobu mluví se záznamníkem. Po tomto podivném ,,rozhovoru'' se Lorelai přitulí ke Chrisovi celá šťastná, že se zbavila Emily.

Chris přináší francouzskou snídani, Lorelai se učí francouzsky a přitom prochází měsíc starou poštu. Mezi ní je i dopis z Yaleu - pozvání na víkend rodičů. Lorelai tam jet nechce, ale Chris ji přemluví.

V bistru Kirk uděluje kázání Lukovi o zapáchájící svačině pro April, která jede na trénink plavání. Později se Kirk Lukovi svěří, že ho štve, jak s ním pořád je Lulu. Rozhodne se jí dát kopačky, ale Luke mu to rozmlouvá.

Michel a Sookie se dohadují, kdo bude vést recepci, až bude Lor v Paříži, Lorelai je rozsoudí - vítězkou je Sookie. Za Sookie příjde nový farmář s nabídkou, aby od něho brala zeleninu a ovoce. Ta ho s díky odmítne, ale košík se zeleninou si nechá, kvůli tomu se cítí provinile vůči Jacksonovi.

Luke jde do bazénu pro April, tam se seznámí s její trenérkou. Ta ho přemluví, aby se účastnil kurzů plavání.

Na Yaleu Lorelai připadá všechno nepřirozené a nahrané. Chris na visačku napíše svoje jméno, ale Lor ,,Zinf''.

Luke má svoji první hodinu, trenérka si všímá jenom jeho. Nakonec mu vnutí i svoje číslo s tím, že spolu půjdou na večeři.

Lorelai a Chris se seznamují s rodiči jiných žáků. Potkají se i s Emily a Richardem, Lor z toho není nadšená. Celou dobu se s nimi hádá, že nejsou rodiče, ale jenom prarodiče.

Chris s Lor navštíví Rory v redakci a pozve všechny lidi na oběd do luxusní restaurace. Zábava trochu vázne a Chris se to všechno snaží zachránit. O chvíli později musí Rory s ,,přáteli'' zpět do redakce.

Luke jde na večeři s trenérkou, která ho vzala do veganské restaurace a začne mluvit o svém bývalém příteli. Večer, když se otrávený Luke vrací domů, vidí Kirka s Lulu. Doma pak sní pizzu a koláčky…
Díl 5. - Velký zápach

30. listopadu 2008 v 17:24 | Kláršta |  Sedmá série
Lorelai s Chrisem už spolu chodí "navážno". Tráví večer u Chrise doma. Ten ukáže Lor dopis, který mu před 2 dny přišel od Sherry. Je to její omluva za útěk a její chování. Píše, že by se hrozně ráda sblížila s G.G.

Rory se vrací do bytu z knihovny, do toho jí volá Logan, aby šla na střechu pozorovat meteorický déšť. Ta se nechá přemluvit a běží na střechu, kde na ní čeká Logan s překvapením - s večeří a hlavně je tam ON! Přijel do města vyřídit nějaké obchodní jednání a přiští večer se musí vrátit do Londýna. Rory ho ráno nechce nechat odejít, tak se spolu domluví alespoň na večeři.

Mezitím se ve Stars Hollow objeví hrozivý smrad - kyselý nechutný smrad. Poté, co Taylor svolá mimořádnou městskou schůzi, je jasné, že je to z převráceného vagónu převážejícího nakládanou zeleninu. Skrblík Taylor by raději nechal smrdět celé město a odklízení nechal na straně Woodbridge, než by zaplatil $2.500. Obyvatelé ho udolají argumenty a Taylor odklepne tím svým mocným dřevěným kladívkem odklízení zeleniny.

Lorelai s Chrisem a G.G. obědvají v parku u dětského hřiště. G.G. si hraje a Chris vypráví Lor o ranním telefonátu od Sherry. Ta by byla ráda, kdyby k ní mohl poslat G.G. na pár měsíců. Lor má trochu strach, že spíš chce získat zpátky Chrise.

Rory řeší spor mezi Billem a Paris >> ti se hádají, kdo povede nové číslo Yalského časopisu. Do toho volá Logan, že se mu podařilo koupit tu společnost a večer to s Rory oslaví.

Michel zatím v hotelu krapet blázní z toho zeleninového smradu. Všude pálí aroma-svíčky, utěsnil okna i dveře prostěradly a na obličeji nosí roušku. Sookie bojuje proti smradu svými kuchařskými zbraněmi. Lor se Sookie svěří se svou obavou ohledně Sherry. Ta Lor poradí, že by měla být zase ta "tiše upřímná" a promluvit si o tom s Chrisem. Lor se ale přizná, že ve skutečnosti si připadala, spíš jako když mluví s Lukem a to jí ještě pořád bolí.

Rory volá Lor, nestíhá totiž páteční večeři. Poví si veškeré novinky. Lor udělá pár narážek na pěstování tuřínu. Později se krásně oblečená a upravená vydává na domluvenou schůzku s Loganem. Je ale bohužel trošku zklamaná, protože na večeři nejsou sami, ale s celým Loganovým týmem. Přičemž jeden člen Bobby je ženská a zatraceně pěkná. Všichni se mezi sebou dobře baví a Rory si připadá nadbytečná a je naštvaná kvůli Bobby.

Lor s Chrisem jedou na páteční večeři. Cestou se Lor snaží Chrisovi říct, svůj názor na tu věc s Paříží, ten jí ale nechce moc poslouchat a lehce se pohádají. Emily a Richard jsou z jejich vztahu nadšení. Hlavně prý v nich získají výborné partnery na tenis.(což mě dost pobavilo, představa Lor jak hraje tenis:-D)

Mezitím na večeři-oslavě jsou všichni hotoví z Bobby, z toho jak svýma nohama pomohla k té koupi. Rory je z toho celá nesvá a evidentně na Logana naštvaná.

Lor se s Chrisem znovu chytne u rodičů v koupelně. Snaží se mu říct, že si myslí, že by do Paříže s G.G. letět měl, protože už se změnil a je spolehlivý. Chris to ale stejně nechce slyšet a uraženě z koupelny odejde.

Po oslavě se Rory snaží Loganovi říct, jak moc se kvůli Bobby cítí divně. Logan se jí vysmívá, že žárlí. Rory přiznává, jak moc jí Logan chybí.

U Emily a Richarda mezitím probíhá velice "zábavný" večer. Lor i Chris celou dobu přemýšlí o tom, co si řekli. Chrisovi konečně dojde pravdivost Lorelainých slov. Řekne jí, že chce, aby s ním jela do Paříze. Richard a Emily jsou zmateni a ničemu nerozumí. Ke konci večeře přijede Rory a je nadšená tím nápadem s Paříží.

Díl končí tak, že celá "rodinka" jede domů, všichni se usmívají, dokud se nepřiblíží ke Starshollow a ten úděsný zápach je nezkolí! :)
Díl 4. - Je to nádherné, je to zázračné

30. listopadu 2008 v 17:22 | Kláršta |  Sedmá série
Lorelai randí s Chrisem. Pravidelně navštěvují kino, ale každý film, který vidí je jednoznačná blbost, nuda a nebaví je to. Naposledy viděli jakýsi film o hadech :) Chrise napadá, že vlastně ty filmy kazí oni, protože pokaždé jdou na jiný film, do jiného kina, ale ten film je špatný. A jediné, co ty film mají společné, je to že na ně chodí právě Chris s Lorelai. Chris doprovodí Lor domů, ale ta ho k sobě nepozve. Doma na ní čeká Rory a má potřebu jí říct svůj názor na její chození s tátou. Prosí Lor, aby na to nešla příliš rychle, bojí se, aby si tím vztahem znovu neublížila.

Kirk řeší své problémy s "ženami". Jeho matka a Lulu spolu soupeří o jeho přízeň. Anna Nardini odjíždí do Nového Mexica za matkou. April má strávit příštích 14 dní u Luka.

Lorelai v hotelu řeší se Sookie svůj "vztah" s Chrisem. Sookie se tohle chození evidentně moc nelíbí. Přijde ji totiž divné, aby Lor hned po skončení tak vážného vztahu s Lukem randila s otcem svého dítěte. Chápe, že člověk někoho potřebuje, nějakého převozníka. Ale tvrdí, že tím by měl být spíš 28-i letý surfař a ne otec jejího dítěte. Varuje ji před tím. Do tohohle rozhovoru volá Chris s pozváním na tajemné rande na dnešní večer.

Rory začíná nový semestr na Yalu. Volá Loganovi, ten ale není dostupný, místo toho jí volá děda Richard, aby jí oznámil, že mu bylo nabídnuto místo externího přednášejícího ekonomie na Yale a jestli Rory nebude vadit, že se budou pravidelně setkávat. Rory je touto zprávou nadšená a ráda by se s dědou sešla hned po první přednášce na oběd.

Luke připravil pro April vlastní koutek. Té se ale jeho byt zdá příliš ponurý, takže vezme Luka nakupovat do Target (něco jako Ikea), kde pořídí samé pěkné barevné - blankytné (Aprilina oblíbená barva) věci - ubrus, svíčky, svícny… April nenápadně tlačí na Luka, aby šel s někým na rande.

V redakci gratuluje Billovi ke skvělé titulní stránce prvního čísla Yalského deníku v tomto akademickém roce. Paris to opět neopomene komentovat svými chytrými řečmi. Doyle totiž pracuje v jedněch významnějších novinách jako korektor a Paris to svým bývalým podřízeným dává značně sežrat. :)

Chris vyzvedne Lorelai v překrásném starém kabrioletu a odveze ji ke staré stodole, na které promítá film speciálně pro ni (mimochodem - je to film Funny face s Andrey Hepburn). Lorelai je unešená a nadšená z takového překvapení.

Rory rozdává další úkoly, jeden ze spolupracovníků ji však musí zklamat, že na zadaný úkol = výstavu, jít nemůže, protože něco měl s jednou z vystavujících. Rory tenhle úkol vezme na sebe. Rory jde na uměleckou výstavu, kde se seznámí se 2 střelenými umělkyněmi Olivií a Lucy, pozve je k sobě domů na dámskou jízdu :) (Olivie s Lucy jsou naprosto odvázané z Paris - tvrdí o ní, že náruživější slečnu ještě nikdy neviděly :) ). Do toho konečně volá Logan z Londýna. Holkám se moc líbí jejich byt. :)

April se snaží Lukovi dohodit její učitelku biologie. Ten konečně pochopí o co jde a vysvětlí jí, že i když se rozešel s Lorelai, nehledá za ní hned náhradu, že radši bude chvíli sám. April pochopí a raději si čte nějakou svou chytrou knihu.

Lorelai volá policie, že má přijet pro Emily, kterou zatkli za telefonování za volantem a urážku úřední osoby. Lorelai z toho má obrovskou legraci. Když Chris doprovází Lorelai domů, je trošku zklamaný, že ta příhoda se zatknutím Emily odsunula do pozadí jeho perfektní rande.

Díl končí tak, že Lorelai řekne Chrisovi, aby zůstal přes noc u ní…
Díl 3. - Lorelai a její první Cotillion

30. listopadu 2008 v 15:15 | Neznámí autor |  Sedmá série
Lorelai a Rory přijíždějí na páteční večeři, na kterou se ale Lorelai opravdu netěší kvůli jejímu rozchodu s Lukem. Vymýšlí různé způsoby, jak nejít na večeři, jen aby rodičům nemusela tuhle špatnou zprávu oznámit. Rory to ale moc nepodporuje a ve chvíli Lorelaiiny nepozornosti zaklepe na dveře.

Dveře jim otevře malá holčička, která se k nim chová jako normální služebná. Děvčata se diví a když jim malá Charlotte míchá drinky, podezírají Emily a Richarda z nezákonného použití dětí jako pracovní síly. Ti jim ale vysvětlí, že je to dcera Emilyiných známých, kterou má Emily připravit na společenský život a blížící se ples.

Jelikož Charlotte chyběla na lekci stolování, učí ji Emily právě na jejich večeři. Ukazuje jí, které příbory kdy použít, jak používat ubrousek... Vše samozřejmě sabotuje Lorelai. Přeruší ji až Richard otázkou, co je u Rory nového. Ta se bez problému svěří, horší je to ale pak s odpovědí Lorelai, plácá nesmysly a vyhýbá se tomu podstatnému. Nakonec se po Roryině výzvě rozhoupe a poví jim o rozchodu. Reakce rodičů by se dala spíš popsat jako "nereakce", po které následuje trapné ticho. Když chce Emily zavést hovor jinam, Lorelai se rozčílí a začne se s rodiči o jejich nezájmu hádat. Přeruší je až Rory...

V noci probouzí Rory telefon, volá jí Logan. Celý rozhovor je takový nucený a v podstatě si nemají co říct, což jde na Rory i vidět. Ráno nachází Lorelai v kuchyni, jak zkoumá její oblíbené sušenky. Potom, co se zeptá, co se děje, zjišťuje od Lorelai, že si vlastně ani není jistá tím, co má ráda a co ne. Všechno, co kdy měla ráda, nemá pro změnu ráda její matka a není si jistá, jestli to má ráda jen kvůli matčině nesouhlasu. Když už je téhle teorie plná kuchyň, zeptá se na Logana a noční telefonát. Rory se svěří s váznoucí konverzací, kterou nakonec podle nich nejspíš způsobuje sůl v oceánu.

Rory si zajde k Lukovi pro svačinku, kde zrovna Patty s Babette rozčilují Luka svými dohady, co se v bistru po opravách změnilo. Rory při čekání na jídlo odchytne Lane a chce vědět, jak probíhalo oznámení Zachovi, že čekají dítě. Lane to ale ještě neřekla.

V kuchyni ve Vážce se objeví Lorelai s učesanými vlasy nahoru a po pochvale od Sookie začne o tom, že se teď bude rozhodovat bez myšlení na svou matku, protože Emily je prostě všude. Zarazí ji Michel se zprávou, že je Emily v hotelu. Lorelai je vyděšená, protože jí nikdo neřekl, že přijde na ochutnávku menu na pozdní večeři s jejími svěřenkyněmi. Při odchodu pochválí Lorelai její nový účes.

Paris kontroluje v redakci svoje lektory při práci a má na každého nějaké připomínky. Rory taky nemine pokárání. Potom, co ostatní odejdou, ptá se jí na sex s Loganem, který ale podle Rory přece nemůže být, když se vezme v potaz ta dálka mezi nimi. Paris jí doporučí sex po telefonu nebo alespoň přes smsky, který provozuje s Doylem právě v té chvíli.

Lane přijde domů, zrovna když se Zach svěřuje Brianovi se svým strachem, že se s Lane rozvedou, protože se od příjezdu z líbánek změnila a úplně se mu vyhýbá. Lane s ním chce mluvit o samotě, ale on u toho chce mít Briana, řekne, že je těhotná, tedy i před ním. Po tomhle ale Brian raději odejde a vyděšený Zach ho běží uklidnit.

Ve Vážce se koná Emilyina akce. Přicházejí s ní i děvčata připomínající panenky. Michel je z nich nadšený a přesvědčuje Lorelai, aby ho vzala na jejich ples. Ta tam ale rozhodně nemá v plánu jít, dokud proti ní nevytáhne Michel zbraň v podobě lístečku s její omluvou za zničení jeho drahých sak Paulem Ankou.

Rory a Lane sedí na zemi mezi regály v knihkupectví. Rory hledá inspiraci pro svou smsku a Lane zkoumá svět těhotenství a porodů a dost z nalezených informací vyšiluje. Také ji nejde do hlavy, proč Zach vypadá, jakoby na tu informaci o dítěti zapomněl. Když Rory nakonec pošle Loganovi smsku, ihned jí zvoní telefon. Není to Logan, nýbrž Chris, který ji zve na večeři.

Když Rory pomáhá Lorelai vybrat šaty na ples, přemlouvá ji, aby tam šla místo ní, ta se ale vymluví na večeři s tátou, na kterou se Lorelai moc netváří, i když tvrdí, že jí to nevadí. Rory si stále prohlíží telefon a čeká na Loganovu odezvu, která ale nepřichází.

Lane se snaží promluvit se Zachem. Nakonec se shodnou, že je to oba děsí a společné vyšilování zakončí vzájemným "Miluju tě" a vrhnutím se na sebe.

Lorelai s Michelem dorazí na ples a Michel si stěžuje, že mu nekoupila květinu do klopy, i když on jí květinu na ruku koupil. Lorelai se hned chytá možnosti, že by se mohli vrátit do květinářství, jen aby se plesu vyhnula. Michel chce ale zůstat a je opět uchvácen malými princeznami. Lorelai se líbí hlavně jedna s barevnými a naprosto nespolečenskými botami, která ji zaujala už ve Vážce tím, že dělala neustále naschvály. Vypadá to, že v ní vidí samu sebe. Nakonec je Michelem donucena i k tanci...

Když dorazí domů, Rory s Chrisem si zrovna rozdělují zbylé jídlo z restaurace a to, co se jim nelíbí, zkoušejí podstrčit Paulu Ankovi. Rory je nechá o samotě a jde vyvenčit Paula Anku. Nejdříve vtipkují o monstrózní květině, kterou má Lorelai na ruce, a pak se Chris svěří, že ji miluje a že tu noc nepovažuje za chybu a že počká klidně i do osmdesáti, jen aby byl s ní, a odejde.

Rory sedí v pokoji na posteli a po krátkém rozhodování zavolá Loganovi, který zrovna spí. Ptá se, proč neodepsal, ale pak zjistí, že odepsal, jen se jí smska přesunula do uložených bez jejího vědomí. Přečte si jí a Loganovi ji pochválí. Chce jít spát, ale Logan ji přesvědčí, ať mu odpoví a že si budou dnes v noci psát.

Lorelai si na posteli hraje s květinou od Michela a pak zvedne telefon a
řekne: "Ahoj Chrisi!"
Díl 2. - A to má pak člověk za to

30. listopadu 2008 v 15:12 | Neznámí autor |  Sedmá série
Luke jede od Lorelai přímo k Chrisovi domů, kde mu hned po otevření dveří jednu vrazí a zase odejde. Lorelai čeká v kuchyni na Rory, až vstane, s připravenou snídaní. Ptá se jí, kam zmizelo nadšení z rakety a Rory se jí svěří se zklamáním z prosincové letenky a hlavně ze zrušené cesty do Asie.

Luke si přiváží k bistru materiál na opravu. Tam na něho čeká T. J. s kávou, kterou koupil ve venkovním bistru "U Kirka" nápadně připomínajícím jeho bistro. Luka to příšerně vytáčí a křičí na Kirka, že mu zničil bistro a ještě si dovolí na něm vydělávat. Kirk mu tedy nabízí práci, Luke zmuchlá přijímací formulář a jde raději pryč.

V hotelu Sookie ukazuje Lorelai, jak se připravuje sushi. Přitom se jí Lorelai svěří, že už Lukovi pověděla o Chrisovi. Sookie nechápe, proč to nakonec udělala, ale ona jí vysvětlí, že si přece nemohla vzít Luka hned potom, co se vyspala s někým jiným.

Rory se jde podívat na Lane, která se zrovna vrátila se Zachem z líbánek, podle jejich slov otřesných. Lane je nemocná, ale i tak vytáhne Rory ven, protože ji chce říct něco, co by neměl slyšet Brian sedící ve vedlejší místnosti. Luke a T. J. opravují bistro, tedy spíš pouze Luke, on jen neustále něco mele a pokaždé, když zmíní Lorelai, Luke není zrovna nadšený.

Lane se zastaví až v altánku na náměstí a začne s teorií, že se všechny ženy spikly, protože zjistila, že sex je příšerná věc. Rory je zděšená a vyptává se, co se přesně stalo. Lane ji tedy odvypráví, jak se z prvního sexu stal horor s plážovým pískem, špínou a kraby lezoucími po těle. Z téhle první zkušenosti je tak zoufalá, že se rozhodla pro manželství bez sexu. Rory ji přemlouvá, ať si nejdřív zkusí sex v posteli, než ho úplně zavrhne.

Luke a Lorelai se potkají ve městě na přechodu. Lorelai se s ním snaží mluvit a ptá se ho, jak mu je. On si ale hraje na to, že mu to vůbec nevadí, oznámí ji, že praštil Chrise a jestli to ještě neví, tak by s ním jako se svým novým přítelem měla zapracovat na komunikaci a nakonec ji řekne, že je pro něj naprosto v pořádku, že se nebudou brát, vždyť to byla přece ona, kdo žádal o ruku, ne on. Lorelai zůstane stát s otevřenou pusou uprostřed silnice. Z šoku ji probudí až troubení auta.

Luke a T.J. dál pokračují v práci. T.J. stále mluví, od pití piva venku se dostane až k lístkům na krasobruslení a zve i Luka s Lorelai. Luke musí nakonec s pravdou ven, T. J. ho ihned obejme a pozve ho na večeři k němu a Liz.

Rory se vrátí domů, kde na ní čeká Lorelai a vyzdobený dům asijskou tématikou. Lorelai připravila celý seznam věcí, které mají Rory nahradit zrušený výlet do Asie. První na plánu je vyrábění sushi. Později, když se dívají na film s Bruce Leem, zavolá Chris a Rory je jasné, co se mezi nimi stalo. S Lorelai se ošklivě pohádají a Rory naštvaná odejde.

Luke přijde na večeři k Liz a T.J. Liz se ho začne hned vyptávat, ale on o rozchodu nechce mluvit. Rory přiběhne k Lane a stěžuje si na mámu, Najde ji ale sedět na zemi u postele nešťastnou. Lane ji oznámí, že je těhotná a rozčileně popisuje, kolik věcí souvisí s dítětem, na které rozhodně není připravená. Nakonec ji Rory trochu uklidní a jejich rozhovor přejde na zesměšňování jmen dětí známých osobností.

U Liz všichni čekají na večeři, a tak Liz začne mluvit o Lukovi a Lorelai, že ji nepřekvapuje, že se rozešli, že od sebe byli vždy tak nějak vzdálení. Luke na to reaguje tak, že se k sobě prostě nikdy nehodili, sice chtěli, ale nešlo to. Nic víc. Když už konečně Liz vyndá z trouby večeři, vzpomene si, že trouba vlastně nefunguje a Luke se nabídne, že dojde nakoupit a pak uvaří sám.

V obchodě narazí na Lorelai, omluví se jí za své předešlé chování a řekne jí, že už pochopil, že se k němu nikdy nehodila, že patří spíš k někomu jako Chris a že bude zas jen ten chlápek, co jí nalévá kávu. Lorelai nevypadá zrovna moc šťastně z toho, co říká, ale zmůže se jen na to, že ji mrznou ruce od zmrzliny a raději odejde.

Doma ji najde Rory na gauči a když vidí, jak pláče, tiše si k ní přisedne a obejme ji.
Díl 1. - Dlouhý zítřek

30. listopadu 2008 v 15:08 | Neznámí autor |  Sedmá série
Sedmá řada začíná, když se Rory probouzí už po odjezdu Logana do Londýna a nachází od něj dárek - maketu rakety a Lorelai urychleně odchází od Chrise po společně strávené noci.

Lorelai se vrací domů, kde najde Babette, která už samozřejmě ví o její hádce s Lukem a stále ji opakuje, že bude všechno v pořádku. Rory se vydá do školní redakce, aby nějak zaplácla tu prázdnotu po Loganovi, tam narazí na Paris, která ji svými řečmi o nefunkčnosti vztahů na dálku a Loganově minulosti rozhodí ještě víc. Když Lorelai odchází do hotelu, čeká na ní před domem nešťastný Luke a snaží se ji přesvědčit, aby to znovu probrali. Lorelai mu ale několikrát zopakuje, že je mezi nimi konec a odjíždí.

V hotelu Sookie a Michel zápasí v páce, vyhraje samozřejmě Sookie a své vítězství si náramně vychutnává, což způsobí, že si všimne zničeného výrazu Lorelai až po delší době. Potom, co zjístí, co se stalo, začne ji přesvědčovat, že bude všechno v pořádku, vydrží jí to, i když ji Lorelai poví o Chrisovi. Ta už to ale nevydrží a jedním dechem jí popíše, jak jí ta situace s Lukem, svatbou a April hrozně bolela a už nechce, aby to tak bylo. Sookie jen smutně souhlasí.

Luke nemá zrovna nejlepší náladu, což rozhodně nevylepší další Taylorův šílený nápad dát na silnici před Lukovo bistro k semaforu ještě fotoaparát, který zachytí řidiče projíždějící na červenou. Prostestování Lukovi ale moc nepomáhá, Taylor si z něho moc nedělá a aby ho ještě dodělal, oznamuje mu, že mu díky tomu nejspíš nepůjde
pár hodin elektřina.

Rory přijede na prázdniny do Stars Hollow a ihned si to namíří do hotelu za Lorelai. Lorelai z ní chce vytáhnout, jak se cítí po odjezdu Logana a ona chce zas vědět, co se stalo mezi ní a Lukem. Ani jedna o tom ale nechce mluvit, a tak vymýšlejí zábavu, u které by nemohly vůbec mluvit. Po složitém bádání se obrátí na Michela, který jim poradí rakeball. Nápad je nadchne kvůli možnosti hezky se obléknout. Když se Rory doma připravuje, zavolá ji Logan. Nejdříve nemůže uvěřit Roryině nové aktivitě a pak se ptá, jak se jí líbil dárek. Rory předstírá nadšení, protože nechce přiznat, že význam rakety vůbec nechápe.

Na hřišti se rozhodně žádný sport nekoná, Gilmorova děvčata sedí na zemi a povídají si o Loganovi a raketě. Nemohou přijít na její význam, a tak Lorelai vymýšlí nejrůznější podivuhodnosti (jako vždy) jako vynález žvýkačkové rakety. Rory tedy změní téma na Luka, v tu chvíli se Lorelai raději zvedá s touhou hrát raketball. Odpálí první míček, ten se odrazí, trefí ji přímo do oka a je po sportování. Doma hledají něco ledového, ale v lednici nic není kromě něčeho hodně starého. Rory jde tedy nakupovat...

Ve městě se připojí k davu před Lukovým bistrem, který čeká na slavnostní spuštění Taylorova výmyslu. Když vidí Luka, který jediný zůstal v bistru, zamává mu, i když vlastně ani neví, jak se k němu chovat. První projetí na červenou je na Kirkovi a nebyl by to Kirk, kdyby se nestala nějaká pohroma. Oslepen třemi záblesky z fotoaparátu vjede Taylorovým "miláčkem" (Ford Thunderbird z roku 1964) přímo do Lukova bistra.

Rory přiběhne domů a nadšeně popisuje událost s autem, pak si ale všimne tří ohromných hromádek věcí v obýváku. Lorelai ji vysvětluje, že jsou to věci, které patří Lukovi, které jí Luka připomínají a spodní prádlo Babette.

Luke se hádá s Taylorem kvůli autu trčícímu z jeho bistra. Všichni se tam Luka ptají, jestli mají auto vytáhnout nebo počkat na pojišťovnu, Luke je ale víc a víc nervózní a křičí na ně, že nemá rád, když na něj někdo tlačí. Rory s Lorelai pro změnu sedí v poloprázdném obýváku, vypadá to, že Lorelai šlo hromádkování velmi dobře. Jako novu dekoraci na stůl přinese Rory svou raketu a znovu se o ní začnou bavit.

Luke sedí ve tmě uprostřed rozbouraného bistra a přemýšlí. Lorelai sedí na posteli, najednou začne vyhazovat na zem polštáře a povlečení (Luke je holt všude). V tom jí volá Chris a chce mluvit o včerejší noci, Lorelai rozhovor ukončí s tím, že se nic takového už nebude opakovat.

Uprostřed noci ji probudí Rory, která celou dobu hledala na internetu informace o raketách, až nakonec přišla na epizodu "The Long Morrow" ze seriálu The Twilight Zone o lásce mezi krásnou dívkou a astronautem, která překonala i čas. Právě tuhle epizodu viděli s Loganem společně a on po jejím shlédnutí řekl, že je to ta pravá láska. Než odejde, všimne si, že Lorelai spí jen pod dekou a slíbí ji, že než odjede za Loganem, koupí nové povlečení. Když se vrátí do pokoje, ihned volá Loganovi a nadšeně mu děkuje za raketu. Ten je rád a oznámí ji, že má pro ní letenku, smutným překvapením ale je, že až na Vánoce. Rory na sobě ale nedá nic znát.

Ráno Lorelai probudí zatroubení. Seběhne dolů, kde na ní čeká Luke a spustí monolog omluv a nápadů na odjezd se vzít a udělat si líbánky. Má sbaleny všechny věci a chce, aby odjeli teď hned, jak si to Lorelai přála. Ta ho chce celou dobu umlčet, ale on nepřestává, nakonec mu tedy řekne, že se vyspala s Chrisem. Luke se mlčky otočí, práskne dveřmi od auta a odjede...Druhý úkol Gilmore clubu

30. listopadu 2008 v 12:08 | Janka |  Úkoly Gilmore clubu
Tak a je tu druhý úkol Gilmore clubu!!!! Opět ho zasílejte na e-mail:
francesca-funclub@seznam.cz a doufám že se všichni budeme moct těšit na skvělé práce, jelikož tři tyto práce zde budou publikovány!!!!!!!!! Takže tady je ten úkol:


ÚKOL:
Najděte co nejhezčí obrázek Lorelai a Rory spolu a napište k němu krátký komentář!!!!


Tak jo, posílejte, posílejte a ještě jednou: POSÍLEJTE!!!!!! Máte čas do 15.prosince 2008!!!!!!! Díky moc!!!!!

Vaše Janka


Výsledky prvního úkolu Gilmore clubu

30. listopadu 2008 v 12:03 | Janka |  Úkoly Gilmore clubu
Tak a je tu uzávěrka prvního úkolu Gilmore clubu (to, že už uběhl první úkol neznamená, že se stále nemůžete přihlásit!!!) a s ním je tu i vyhodnocení otázek:

1.hádanka:
Jak se jmenuje pes Lorelai?
Odpověď: Paul Anka

2.hádanka:
Řekal Lorelai Lukeovi, že spala s Christoferem?
Odpověď: Ano

3.hádanka:
Jak se jmenuje hotel, který vlastní Lorelai a Sookie???
Odpověď: Hotel u Vážky (nebo hotel Vážka, ale někteří jste napsali, že hotel Nezávislost, ale tam jen pracovali!!)

4.hádanka:
Jak se jmenuje manželka Deana???
Odpověď: Lindsay (ale uznala jsem i Nicole Leahyová)

5.hádanka:
Jak se jmenuje manžel Sookie???
Odpověď: Jackson

Tak jo, doufám že úspěšně splníte i druhý úkol!!!!
Janka

Článek o Lauren Graham z Magazínu MF DNES

29. listopadu 2008 v 15:58 | Magazín MF DNES |  Články
PROFIL:

Lauren Grahamová

ROLE MATKY JI PROSLAVILA

Pokud o jednačtyřicetileté herečce můžeme říct, že dosud hrála jen v několika filmech, asi to dostatečně vypovídá o jejích kvalitách a popularitě. Věk i údaje o filmech sedí i na americkou herečku Lauren Grahamovou. Zbytek tvrzení je však třeba poopravit. Grahamová je momentálně jedna z nejpopulárnějších hereček a důvod, proč toho zatím moc neodehrála, je jednoduchý. Od roku 2000 až do loňska totiž točila jediný seriál, který z ní udělal hvězdu a kvůli kterému jí na další filmy či seriály mnoho času nezbývalo.
Řeč je o Gilmorových děvčatech, seriálu o vztahu matky a dospívající dcery, které víc než rodinu připomínají dvě kamarádky. Grahamová hrála Lorelai Gilmorovou, matku středoškolačky Rory. V roce 2003 založila vlastní produkční společnost a na natáčení seriálu se také částečně jako producentka podílela.
Během práce na seriálu stihla ještě dva filmy, které známe i z našich kin - netradiční vánoční komedii Santa je úchyl a volné pokračování Božského Bruce s názvem Božský Evan.
Grahamová má kořeny v Irsku, narodila se však na Havaji. Vychovával ji pouze
otec - politik, s nímž procestovala svět. Matka se chtěla stát zpěvačkou a opustila je, když bylo dceři pět let. Lauren chtěla být v mládí žokejkou, ale nakonec ji zlákalo herectví. Po studiích odjela do Los Angelesa zpočátku se živila jako barmanka, než se uchytila v menších seriálech. Největší role a úspěch přišel až s Gilmorovými děvčaty.
Opsáno z Magazínu MF DNESSměs všeho, fotenek, úvah a pěkných stránek

24. listopadu 2008 v 18:41 | Janka |  Můj deník
Aaaahhhoooojík!!!! Tak jsem si řekla, že vám tu udělám tak trochu všehosměs!!!!!! Začnu tím, že vám tu dám typ na moooc pěkné stránky!!!!!

Máte rádi High Scool Musical?????????? Tak tohle je pro vás!!!!! Navíc je tu "na mušce" i Hannah Montana, takže nuda???? NNNNNNNNNNEEEEEEEEEE!!!!!!!!
Chceš se na tyto stránky juknout????? Tak klikni


No ale jestli jste pro změnu zbláznění do kočiček, tak je tu pro vás jednoznačně tento blog!!! Sice se teprve rozjíždí a má pár nedostatků, ale autorku blogísu znám a tím pádem vím, že za chvíli už to bude ještě lepší a lepší!!!!!! Chceš se juknout na tento blogís?? Tak jen klikni:


Ale třeba jste naopak úpně odvázaní z úžasného a nesmrtelného Komisaře REXE!!!! V tom případě doporučuji, abyste klikli SEM
a na svého miláčka se jukli!!! :-))))))


Někteří lidě ale nejsou uvázaní jen na jednu věc a mají rádi směs. V tom případě je bez diskuze nejlepší tento blogísek!!!!!!!! KLIK!!!!! :-))))


TAK A TOTO BYLA PRVNÍ ČÁST ČLÁNKU, KDE JSEM VÁM UKÁZALA NĚKTERÉ DOBRÉ STRÁNKY!!! TEĎ JDEME NA RŮZNÉ CRAZY FOTENKY!!!!!!

TAK, TOHLE BYLO PÁR USMĚVAVÝCH OBRÁZKŮ A TEĎ JE TU JEŠTĚ POSLEDNÍ ČÁST TOHOTO ČLÁNKU A TO SAMOTNÝ ČLÁNEK!!!!!
Gilmorova děvčata!!!!! Já když si tohle řeknu, tak dostanu radost!!!! Hned si vybavím některé šílené hlášky Lorelai a Rory!!!!!!!! Je to opravdu nej seriál na světě!!!!! Doufám jen, že budou další řadym že to sedmou nakončí!!!!! Matt Czuchry, který v Gg hraje Logana Huntzbergera řekl, že sedmá řada zůstalka dost otevřená, takže naděje, že pokračování bude, tu je!!!!!! Můžeme jen doufat a modlit se!!!!!!!!!!!
TAK LIDIČKOVÉ MOJI!!!! :-))))))
DOUFÁM ŽE JSTE SE V TOMTO ČLÁNKU ALESPOŇ NĚCO DOZVĚDĚLI A ŽE JSTE SE POBAVILI!!!! DÁKY MOOOOOOOC!!!!!!
JANKA

PPPPPOOOOOZZZZZOOOOORRRRR!!!!!

23. listopadu 2008 v 19:00 | Janka |  Můj deník
Tak POZOR!!!!! Právě přichází úžasná SONVF (Soutěž O Nejvíc Vtipnou Fotku)!!!!!!!! Hned pod tímto textem najdete něco o ní a přihlášku!!!!!

CO JE TO SONVF??????

Je to prosté!!!! Jednoduše zašmejdíte na netu nebo u sebe ve fotoalbumu a najdete co nejvíce vtipnou fotenku. No a pak mi ji jednoduše pošlete na tento e-mai:
francesca-funclub@seznam.cz, já ji zveřejním a bude se hlasovat!!!!!!!!!!! Zatím je tu první krok soutěže, a to je přihláška:

PŘIHLÁŠKA

Do komentářů napiš:

1) Jméno nebo přezdívku
2) Svůj blog
3) Pokud vyhraješ, tak co chceš na diplom


Tak pište a hledejte vtipné fotenky!!!!!


Cena za soutěž "hádej kdo jsem"

23. listopadu 2008 v 18:22 | Janka |  MOJE CENY
Tak lidičky moji!!!!! Tohle je moje úplně první cena kterou jsem dostala na blogu. Jsem mooooc ráda. Tato cena je za soutěž jménem "hádej kdo jsem" a byla na blogu www.paaajuuskaa.blog.cz Musím říct že je to fakt moooc pěkný blog. Takže moooc děkuju za cenu!!!!!!!P.S. Já vím že je to málinká cenička, ale přece "co je malé, to je hezké" ne???? :-))))))

Vizitka člena PáÁáJuŠka

23. listopadu 2008 v 8:10 | Janka |  Vizitky členů Gilmore clubu
No a tady je další vizitka!!!Tuto vizitku pro vás udělala
Janka

7. člen Gilmore clubu

23. listopadu 2008 v 8:09 | Janka |  Členové Gilmore clubu
Jméno: PáÁáJuŠkA
Oblíbené postavy: Jess a Rory
Nasbíraný počet Gégéček: 13


VIZITKA ČLENA


Vizitka člena Ivushka

22. listopadu 2008 v 15:07 | Janka |  Vizitky členů Gilmore clubu
A je tu zase další vizitka!!!!!!Tuto vizitku pro vás udělala
Janka

6. člen Gilmore clubu

22. listopadu 2008 v 15:06 | Janka |  Členové Gilmore clubu
Jméno: Ivushka
Oblíbená barva: fialová
Oblíbená postava: Luke
Nasbíraný počet Gégéček: 5


VIZITKA ČLENA

DĚKUJI MOC ŽE JSTE PŘIŠLI A DOUFÁM, ŽE SE VÁM TU LÍBILO A ZASE PŘIJDETE!!!!!! =)