Vítejte ve světě pravé zábavy..... Gg!!!! =)


Ahojky lidičky!!! Jsem Janea a tohle je můj blog o seriálu GILMORE GIRLS nebo-li Gilmorova děvčata. Najdete tu fotky, články, informace, odkazy, hlášky, Gilmore club (info ZDE a přihláška ZDE) a mnoho dalšího, týkajícího se Gg a jejich ztvárnitelů. Doufám, že se Vám blog zalíbí a znovu jej navštívíte.
UŽIJTE SI TO TADY!!!!!!! =D =D =D =D

Díl 9. - Pleťte, lidičky, pleťte

30. listopadu 2008 v 17:35 | Kláršta |  Sedmá série
Díl začíná velice poklidně, Lorelai, Chris a Rory jsou na večeři u prarodičů. Lor s Chrisem dostanou svatební dar - obraz "Vlčí dívka". Náhle však Emily Lorelai připomene, jak krásně rodičům oznámila, že se vdala. Nechala jim totiž vzkaz na záznamníku, že je zpátky z Paříže a že G.G. je v pořádku, no a na konci jen tak jakoby mimochodem poznamenala, že se s Chrisem vzali. Jako pomstu za tuto krásnou vzpomínku si Emily vymyslí, že jim uspořádá večírek na oslavu jejich sňatku. Lor je zásadně proti, ale Chris a hlavně Rory, (která je kvůli svatbě a tomu, jak jí to máma řekla, trochu naštvaná) ji přemluví.

Rory se stěhuje od Logana zpátky k Paris. Ta je jako vždy velice milá a vytvořila pro Logana a jiné Roryiny nápadníky tabulku, kam budou zapisovat dobu strávenou v jejich bytě a spotřebu, kterou zde měli a podle toho na konci měsíce zaplatí svůj podíl na nájmu. Rory připravuje na oslavu Lucyiných 21. narozenin velkou oslavu ve stylu roku 2002.

Ve Stars Hollow se všichni pečlivě připravují na Pletací maratón - Pletoton. Je to oblíbená starshollowská akce na opravu mostu. Chris chce doprovodit Lor, která se chystá na nákup do města. Ta má ovšem zase nějaké ale. Chris ji vysvětlí, že se za něj opravdu nemusí stydět, že je teď její manžel a i město by o tom mělo vědět. Takže poprvé vyrazí do města spolu.

K Lukovi do bistra vtrhne naprosto vyděšený T. J. - Liz se totiž rozhodla, že porodí doma v posteli. Každopádně, Liz chce mít Luka u porodu a to je to, co mu přišel T. J. říct. Když Luke vyprovází T. J. z bistra, vidí na protější ulici Lorelai s Chrisem na procházce městem. Vypadá dost naštvaně a zklamaně - vyhodí všechny lidi, co u něj trénuji na Pletoton.

Na náměstí probíhají přípravy, Taylor jako obvykle vyvádí, hádá se s Kirkem. Babette drbe s místními klepnami. Jakmile ale všichni vidí Lor s Chrisem, začnou se chovat nezvykle mile, což Lor, upřímně řečeno, děsí. Slečna Patty předá starshollowským novomanželům dárkový vozík (plný čistících prostředků).

Rory nese k Lucy a Olivii nějaké věci na tu párty. Ovšem jediný, kdo je doma, je Marty. Ten je zase odměřený a nepříjemný. Potom přijdou holky a jsou nadšené z toho, co Rory donesla.

Luka v bistru navštíví Anna, přišla mu oznámit, že její matka na tom není zdravotně dobře, a tak se rozhodla, že se s April přestěhují k ní do Nového Mexika. Luke je naprosto konsternovaný a smutný.

Sookie se v hotelu snaží vytvořit menu na Pleteton - klubka ze špaget, nějak ji to ale nejde, tak se vzteká. Lor se ji svěří se zážitky z ranní procházky, jak se celé město chovalo divně, mile, že zdravili, podávali jim ruce a že prostě byli milý. Sookie ji vysvětlí, že je to tím, že si prostě vzala cizince a společně vymyslí plán, jak Chrise začlenit do města, mezi obyvatele. Pošlou Chrise na pivo s Jacksonem. Ten je ve městě velmi oblíbený a mohl by pomoct Chrisovi v jeho adaptaci ve městě.

Luka navštíví April, je nešťastná, že se máma chce odstěhovat. Luke se ji snaží utěšit.

Paris nechápe, co je to za téma večírku - 2002 párty. Přijde jí to divné. Prudí Rory kvůli tomu, jak je to divné a nakonec se rozhodne, že večer s Doylem rozjedou nějaký hip-hop taneček.

Rory volá máma, nejdřív se snaží spolu smlouvat o odměně, kterou dá Rory Lor za jedno vypletené klubko a potom Lor řekne Rory novinky. O večeru Jacksona s Chrisem. Lor se ptá, jak jdou přípravy na večírek. Rory už má vše hotové, jediné, co jí trápí, je ten zádrhel s Martym. Lor jí radí, že se nemá chovat stejně chladně a divně jako on, ale být k němu milá, že se to potom třeba zlepší. Chris se chystá vyrazit, má na sobě ale příliš moderní a padnoucí košili, takže ho Lor pošle se převléct.

Chris s Jacksonem vyrazili na pivo do místního baru, nejdříve je ten večer velice rozpačitý. Později se to však nějak uklidní a docela si rozumí.

Luke pozval Annu na schůzku ohledně toho jejich stěhování. Navrhne Anně, aby tu April nechala dodělat školu a taky by chtěl společnou péči o April, aby ji mohl mít alespoň některé víkendy a část prázdnin. Annu to ovšem velice naštve a odejde. Do toho volá T. J., že Liz už rodí.

Ve městě začal Pleteton. Lor s Chrisem si hledají vhodné místo na pletení, potkají Sookie s Jacksonem a chlapi se domluví na sledování zápasu. Lor je nadšená, že snad konečně Chris zapadne.

U Taylorova pultíku proběhne celkem vtipná scéna s jeho projevem o mostě a všech zážitcích s ním spojených, ovšem vedle stojící Kirk ho neustále popohání, protože Taylorovi jdou špatně hodinky a nestihl by včas odstartovat Pleteton.

U Lucy a Olivie se rozjíždí party. Lucy je nadšená, že přišla i Paris a jde si s ní povídat. Rory si jde povídat s Martym, který je na party jako barman. Už toho má dost, a tak se přímo zeptá, jestli to takhle teď bude pořád, jestli už nejsou schopni mluvit spolu tak jako dřív, že ji to mrzí a tak. Marty se jí omluví a snaží se fungovat zase normálně. Paris s Doylem to na parketu opravdu pořádně rozjíždí.

Liz už porodila krásnou holčičku, kterou pojmenovala po své porodní bábě "Doula". T. J. se chová jako perfektní otec. Půjčí Lukovi maličkou pochovat, ten je z ní naprosto nadšený. Když se T. J. zmíní, jak určitě bude April z maličké nadšená, něco se v Lukovi pohne.

Celé město pečlivě plete, ale stále jim chybí dost peněz na opravu mostu. Patty a Babette si stěžují, jak je to únavné. Chris jim chce nějak pomoct, a tak jim tu zbylou částku dá. Město se balí, Lor je smutná, že nemůžou dál pokračovat v pletení, vždyť je to přece jejich tradice.

Na večírku si Rory povídá s Olivií, ta však zahlédne nějaké oběti - kluky, tak jde za nimi. K Rory přisedne Marty a povídají si o minulosti a pak to Marty zazdí, když Rory řekne, že je mnohem krásnější než kdy předtím byla. Pošle ho raději za Lucy. Je z toho celá nesvá.

Chris nechápe, proč by se měl cítit špatně, že chtěl městu pomoct. Nechápe, že na Pletetonu nešlo o peníze, ale o tu tradici. Lor ho nazve cizincem, ráda by ale, aby se nějak začlenil. Ten jí slíbí, že kvůli ní udělá všechno, že se pokusí se lidem zalíbit.

Díl končí tím, že Luke jede k Anně domů, kde se s ní pohádá, protože chce mít nějaké právo na to, vidět SVOU dceru. Uznává, že neviděl, jak roste, ale to bylo Annino rozhodnutí neříct mu o ní. Teď se o ní chce postarat a chce jí vídat. Vyhrožuje Anně, že o April bude bojovat, že má svá práva. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Gilmorova děvčata?

Ano, jsou super!! 50.8% (30)
Mám je moc ráda! 10.2% (6)
Nejsou špatný!! 20.3% (12)
Ne, je to hrznej seriál! 3.4% (2)
Nedívám se na to!! 3.4% (2)
Nelíbí se mi to!!! 11.9% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI MOC ŽE JSTE PŘIŠLI A DOUFÁM, ŽE SE VÁM TU LÍBILO A ZASE PŘIJDETE!!!!!! =)