Vítejte ve světě pravé zábavy..... Gg!!!! =)


Ahojky lidičky!!! Jsem Janea a tohle je můj blog o seriálu GILMORE GIRLS nebo-li Gilmorova děvčata. Najdete tu fotky, články, informace, odkazy, hlášky, Gilmore club (info ZDE a přihláška ZDE) a mnoho dalšího, týkajícího se Gg a jejich ztvárnitelů. Doufám, že se Vám blog zalíbí a znovu jej navštívíte.
UŽIJTE SI TO TADY!!!!!!! =D =D =D =D

Kelly Bishop

9. listopadu 2008 v 18:47 | Janka |  Herci
Od doby, co přestala účinkovat ve slavném broadwayském muzikálu "A Chorus Line", ztvárnila tato ostřílená herečka postavy v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních hrách.

Kelly Bishop se narodila v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství strávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první
práci - v baletní společnosti u Radio City Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi, "Golden Rainbow", musela vydělávat prací v nočním klubu.

První
velký zlom nastal, když vzala roli sexy dívky, odmítavé Sheily v "A Chorus Line". Za ni získala řadu ocenění ("Tony Award" a "Drama Desk Awards"). Opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, aby usilovala o kariéru před kamerou.

Nedlouho poté byla vybrána do dramatu Paula Mazurskyho "An Unmarried Woman". Pokračovala rolemi matek: matkou Jennifer Greyové v "
Hříšný tanec", matkou Howarda Sterna v komedii "Private Parts" a matkou Tobeyho Maquira ve "Wonder Boys". Její další významné role byly ve filmech "Blue Moon", "Café Society", "Miami Rhapsody", "Queens Logic", "Me and Him" a "A Guy"s Guide to Marrying Money".

V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové v "My Wildest Dreams". Hostovala v "Law & Order", "Law & Order: Special Victims Unit" a v "Murphy Brown" a měla opakované role v "All My Children", "One Life to
Live", "Another World" a v "As the World Turns".

Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v broadwayské produkci "Six Degrees of Separation", stejně jako role v broadwayském provedení "Neil Simon"s Proposals" a v oceněných hrách "The Last Night of Ballyhoo", "Bus Stop" a "Precious Sons". Též si zahrála v řadě místních divadel mimo Broadway.


zkopírováno z www.osobnosti.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog???

Ano!!! 37.8% (31)
Je pěkný!! 19.5% (16)
Ujde!!! 17.1% (14)
Ne!!! 8.5% (7)
Je hrozný!! 9.8% (8)
Je šílený!! 7.3% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI MOC ŽE JSTE PŘIŠLI A DOUFÁM, ŽE SE VÁM TU LÍBILO A ZASE PŘIJDETE!!!!!! =)