Vítejte ve světě pravé zábavy..... Gg!!!! =)


Ahojky lidičky!!! Jsem Janea a tohle je můj blog o seriálu GILMORE GIRLS nebo-li Gilmorova děvčata. Najdete tu fotky, články, informace, odkazy, hlášky, Gilmore club (info ZDE a přihláška ZDE) a mnoho dalšího, týkajícího se Gg a jejich ztvárnitelů. Doufám, že se Vám blog zalíbí a znovu jej navštívíte.
UŽIJTE SI TO TADY!!!!!!! =D =D =D =D

Duben 2009


11. člen Gilmore clubu

27. dubna 2009 v 7:40 | Janka |  Členové Gilmore clubu
Jméno: €vča ---- blog: www.ko-ci-ci-blog.blog.cz ---- Oblíbené barvy: zelená a oranžová ---- Oblíbené postavy: Lorelai, Rory, Paul Anka, Michele Gerard ---- Nasbíraný počet Gégéček: 27 ---- VIZITKA ČLENA

Krůta Janka!!

26. dubna 2009 v 19:19 | Janka |  Můj deník
Já osobně o sobě nemůžu říct nic jinýho, než že jsem strašná krůta!!!!!! Radši ani nebudu říkat co sem vyvedla, ale dopadlo to zle a tak prosím: omluvte všechny chyby a nejasnosti a kraviny, které sem napíšu, protože to nepíšu já ---- ale můj notebook!!!!!!!!!

Budu se co nejvíc snažit ty chyby napravovat, ale člověk nikdy neví!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Omluvte proto všechny chyby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Díky mooooooc!!!!!!!!!!!!

S velkou vděčností:Janka


(jen tak pro zajímavost: jen tenhle krátký článek mě stál přibližně tak 37 kliknutí pro opravu - nekecám!!!!!!!)Devátý úkol Gilmore clubu!!!

22. dubna 2009 v 7:54 | Janka |  Úkoly Gilmore clubu
Takže, je tu další, již devátý úkol Gilmore clubu, jdeme na to!!!!!

Na e-mail:
mi pošlete tato jména seřazená se správným příjmením!!!!!!

(Nápověda na příkladu:
Hannah ------ Lavigne
Avril ------ Stefani
Gwen ------ Montana

Poslali byste mi:
Hannah Montana
Avril Lavigne
Gwen Stefani

chápete??????)Jména:

Richard ------ Danes(ová)
Lane ------ Gilmore(ová)
Luke ------ Kim(ová)
Michel ------ St. James(ová)
Sookie ------ Gerard(ová)

Za jmény je (ová) proto, že to může být i muž i žena, aby to víc mátlo!!!


Za tento úkol je 9,5 Gégéček!!!!!!!!
Úkol můžete udělat do 6.5.2009!!!!!!


Vyhodnocení osmého úkolu GC!!!

22. dubna 2009 v 7:40 | Janka |  Práce Gilmore clubu
Lady Delete:

Miluju Gilmorova děvčata už od prvního dílu, co jsem viděla. Moje nejoblíbenější pasáže jsou, když se Rory zamiluje do Logana. A nejlepší vztah Lorelai byl podle mě s Lokem :).

b) Alex
________________________________________________________________________

Magda:

Gilmorova děvčata jsem před tím vůbec neznala. Až když Jana založila blog, tak jsem zjistila, že je to docela dobrý seriál. Bohužel jsem na něj neměla čas, a ani ho nestíhala, páč jsem chodila domů později, než začínal. Teď už myslím,ani ho už nedávaj. To je docela škoda, i když vím, že jsem ho viděla jen 2krát či 3krát, docela jistě vím, že je to fajn seriál. TeĎ už znám hodně postav z GG a když něco nevím, tak se kouknu na tento blog. Hlavně toho využívám při soutěžích...ale mohla bych si snad taky něco nechat pro sebe, ne?

b) Alex
__________________________________________________________________

Sylwya:GG je americky serial, ktorý je o matke Lorelai a jej dcére Rory
Gilmore. Žijú v meste Stars Hollow. Rory je inteligentná a rada sa učí,
jej mama pracuje v hoteli. Naj kamarátka Rory sa volá Lane. Každý
týždeň musia chodiť na večeru k Lorelainým rodičom.


b) Alex

___________________________________________________________________

DOCELA DOST MĚ NAŠTVALO, ŽE GC ÚKOL NAPSALI JEN 3 LIDI!!!
ALE TĚM TŘEM CHCI ŘÍCT: DOBRÁ PRÁCE, VÁŽĚ MOOOC HEZKY NAPSANÝ A SPLNĚNÝ!! A VY OSTATNÍ SE PŘÍŠTĚ ZLEPŠETE!!!

KONEC osmého úkolu GC!!!!

22. dubna 2009 v 7:25 | Janka |  Úkoly Gilmore clubu
Takže!! Je konec osmého úkolu Gilmore clubu!!!!

Již brzy tady zveřejním práce všech členů, přidám jim Gégéčka a dám další úkol!!!!

Janka

Hodnocení SB!!!!

22. dubna 2009 v 7:12 | Janka |  Blog
ANO, hodnocení eSBéček!!!!!

Taaakžeee:

Nejlepší eSBéčka: Evča♥Emma; sylwya; Majda; Žužu; Anet♥

Průměrná eSBéčka: Karuzka; €vča

Nejhorší eSBéčka: paaajuuskaa

A ještě bych ke všem něco ráda řekla!!!! :-D

Evča♥Emma: Je mým SB teprve chviličku, ale na můj blog zatím statečně a hrdě ČASTO chodí a tak by to podle mě mělo dělat každé správné SB!!!!!! I když by se mohla občas i do něčeho zapojit, ale na to je ještě spoooouuuuustuuuuuu času!!!!!

sylwya: Ta je mým SB už dlouho, dokonce už jsme přežili i výměnu blogu, a i tak mi na blog často píše!!!! Opět nemám co vytknout!!!

Majda: Vždycky byla vzorné SB, zapojuje se do bleskovek a bublin a je i v GC!!! I když občas má období že mi na blog nepíše, tak to není tak, že by se nakonec neozvala!!!

Žužu: Je velmi dobré SB a často mi píše na blog - teď sice moc ne, ale co říct: zkouškový období ve škole, no ne???

Anet♥: Super SB, poslední dobou sice moc nepíše, ale jinak píše hodně!! :-D I se zapojuje do akcí na blogu!!!

Karuzka: Moc často sem nechodí, spíš jen když potřebuje abych se zapojila do bleskovky nebo spíš bubliny nebo chce někde hlásnout a taky se moc nezapojuje do akcí na blogu!!

€vča: Ta sem jednou za čas přijde, ale nepíše komentáře ke článkům, spíš se jenom zapojuje do bleskovek a bublin. Jasně že je dobře že se vůbec zapojí, ale jde na tom vidět, že podstata blogu ji podle mě moc nezajímá!!!

paaajuuskaa: Ta je nejhorší SB proto, že sem nechodí vůbec!!!! Nechce se mi ji smazat, byla moje první SB, ale stejně......Nechci abyste brali hodnocení jako urážky, jenom jsem řekla v čem byste se mohli zlepšit, OK???? :-D

A další Gg zajímavosti!!!

19. dubna 2009 v 19:04 | Janka |  Články
Gilmorova děvčata (Gilmore girls) je velmi úspěšný komediální (i když leckdy dokáže být velmi dramatický) seriál americké televizní stanice WB (nově CW). Natáčí se od roku 2000 a pochází z dílny úspěšné scénáristky a producentky Amy Sherman-Palladino, kterou v roce 2006 nahradil v její funkci David Rosenthnal. Seriál má prozatím sedm sérií, sedmá je podle všeho poslední.

Hlavní hrdinka seriálu, v první sérii třiatřicetiletá Lorelai Gilmore (Lauren Graham) je krásná, vtipná, na kávě závislá vedoucí hotelu Nezávislost a hlavně svobodná matka šestnáctileté Rory (Alexis Bledel). Bydlí v malém connecticutském městečku Stars Hollow, kde starosta Taylor Doose (Michael Winters) každý týden pořádá nějakou slavnost, slečna Patty (Liz Torres) dává hodiny tance, Kirk (Sean Gunn) nejspíš rozjíždí další ze svých neuvěřitelně úspěšných podniků a nejlepší kávu tu zaručeně koupíte v bistru U Luka (Scott Patterson).

V první sérii se s Gilmorovými děvčaty setkáte v okamžiku, kdy je Rory, velmi chytrá studentka, která sní o studiu na Harvardu a kariéře novinářky, přijata na exkluzivní soukromou školu Chilton. Jelikož Lorelai nemá dost peněz na školné, je nucena požádat o pomoc své bohaté rodiče Emily (Kelly Bishop) a Richarda (Edward Herrman), s nimiž se posledních šestnáct let - od narození Rory - příliš nevídá. Ti souhlasí - výměnou za každotýdenní páteční večeře v sídle Gilmorových - a tak má Rory šanci dostat se o krok blíž ke své vysněné škole. A poznat nové spolužáky - Paris Gellerovou (Liza Weil), šefredaktorku školních novin, premiantku a na dlouhou dobu i Roryinu nepřítelkyni číslo jedna, její kamarádky Louise (Teal Redmann) a Madeline (Shelly Cole) nebo okouzlujícího Tristana (Chad Michael Murray). Samozřejmě jsou tu i ti "staří" starshollowští přátelé, v první řadě Roryina nejlepší kamarádka Lane Kim, dcera velmi konzervativní majitelky obchodu se starožitnostmi a velká hudební fanynka. A taky Dean. Kluk, co se do města přistěhoval sice nedávno, ale i za tu krátkou dobu si stihl získat Roryino srdce.
Ani máma Lorelai nemá život snadný. Pracuje jako vedoucí hotelu Nezávislost společně se svou nejlepší přítelkyní a nejbáječnější kuchařkou pod sluncem Sookie St.James a trošku bláznivým Francouzem Michelem; svůj den si nedokáže představit bez kávy a palačinek od Luka Danese; každý pátek musí strpět večeři u rodičů, kteří jí ještě stále nedokázali odpustit, že v šestnácti otěhotněla, odešla ze školy i z domu, a život jí sem tam obrátí vzhůru nohama okouzlující Christopher (David Sutcliffe), její dětská láska a Roryin otec. A co teprve milostný život! Jedním slovem tragédie...tedy aspoň do doby než se na obzoru objeví Roryin sympatický profesor angličtiny Max Medina (Scott Cohen). Bude on pro Lorelai ten pravý?

Druhá série nám ukáže, že Max ten pravý nebyl. A možná ani Dean není ten pravý pro Rory... zvlášť když se ve městě objeví nový kluk - Lukův problémový synovec Jess Mariano (Milo Ventimiglia), který sdílí s Rory nejen lásku ke knihám. I letos bude Stars Hollow plné napínavých dramat: Lorelai zruší svatbu s Maxem, protože je stále zamilovaná do Christophera, ale záhy zjišťuje, že Chris si k nové práci a novému autu pořídil i novou přítelkyni a tentokrát to myslí vážně; Rory je na přání prarodičů uvedena do společnosti; Richard má problémy v zaměstnání a svými neustálými změnami nálad dohání Emily k šílenství; Paris se rozhodne stát studentskou prezidentkou; Sookie se vdává - a ženichem není nikdo jiný než její dodavatel ovoce a zeleniny Jackson (Jackson Douglas); Christopher se rozejde s přítelkyní, a tak on a Lor mají možná šanci na nový začátek. Nebo se jim něco zase postaví do cesty?

Přichází třetí série a s ní i Roryin poslední rok na Chiltonu. Léto nebylo pro Gilmorovic děvčata zrovna jednoduché - Lorelai se musela vypořádat s faktem, že Chris a jeho přítelkyně Sherrie čekají dítě, Rory se zase nemohla rozhodnout mezi Deanem a Jessem. S novým školním rokem přichází i spouta nových změn... Lorelai je bez přítele, a tak musí strpět dohazování své matky Emily, která by ji nejraději viděla po boku nějakého milionáře, rande s Kirkem i narození Chrisovy dcery Gigi. Navíc začíná přemýšlet o tom, zda náhodou necítí něco k majiteli svého oblíbeného bistra; vybere si na to ale špatnou dobu, protože v Lukově životě se objevuje vážná známost, právnička Nicole. Rory má po starshollowském tanečním maratonu jasno - rozchází se s Deanem a začíná chodit s Jessem...jenže ani tenhle vztah nesměřuje ke šťastnému konci. Lane začne hrát v kapele a zamiluje se do Davea (Adam Brody), který má daleko ke korejskému studentovi medicíny, kterého si pro svou dceru představuje paní Kimová... Hotel Nezávislost vyhoří a Lorelai se Sookie se tak znova vrací ke svému snu otevřít si vlastní hotel...

Čtvrtá série začíná návratem Lorelai a Rory z jejich vysněného výletu do Evropy. Nejsou ale jediní, kdo prožil dobrodružné léto - Luke se vydal s Nicole na plavbu po moři a oženil se! A už se dokonce i rozvádí... Rory se stále ještě nevzpamatovala s Jessova náhlého odchodu a už je tu Dean se šokující novinkou - pozváním na jeho svatbu s Lindsay; k tomu přidejte ještě první rok na nové škole (ne Harvardu, ale Yalu), nové profesory, spolužáky i spolubydlící, stres s učením a ve vedlejším pokoji nikoho jiného než Paris a asi si dokážete představit, že letošní rok nebude pro Rory dvakrát nejsnadnější. Lorelai se Sookie si otvírají cateringovou společnosti a pomalu ale jistě se pouštějí do vlastního podnikání. Jackson a Sookie čekají dítě. A Kirk? Kirk má holku a na přání vám to klidně milionkrát zopakuje :)
Když už jsme u milostného života...Paris se zamiluje do svého profesora Ashera, Rory si vyjde na rande s "naháčem" Martym, Lorelai si začne s Richardovým obchodním partnerem Jasonem a Luke se snaží dát dohromady své manželství s Nicole... Jenže na konci je všechno jinak. Lorelai si na svatbě Lukovi sestry uvědomuje, koho dlouhá léta miluje, a na slavnostním otevření hotelu U Vážky to konečně přizná (svědkem jejího prvního polibku s nejmenovaným majitelem bistra je i nahý Kirk). Rory se znova setkává s Jessem, který ji vyzná lásku a požádá ji, aby s ním utekla - Rory ho odmítne...a končí v náruči ženatého Deana...

Na začátku páté série je celé město na nohou. Luke a Lorelai spolu? To přece nejde. Dokážete si představit, jaké důsledky by mohl vyvolat jejich rozchod? Jestli ne, Taylor vám moc rád poradí. Liz a TJ měli na svatební cestě nehodu a tak Luke musí na čas odjet jako výpomoc na renesanční trh. Mezi Lorelai a Rory vládne napětí po té, co Lorelai přistihla Rory a Deana v posteli. Rory situaci řeší útěkem do Evropy, kam odjíždí s Emily na dovolenou...
I tentokrát se dočkáte řady zvratů...Lorelai a Luke konečně vypadají šťastně. Ohrozí jejich vztah nějak fakt, že Chrisova žena Sherry utekla a nechala ho samotného s malým dítětem? Rory po návratu z Evropy začne chodit s Deanem, přestože je stále ženatý. Brzy je ale jasné, že jejich vztah nebude klapat a po party, kde se Emily a Richard snaží dohodit své vnučce některého z bohatých studentů Yalu, se rozchází. Rory se pouští do učení a do práce v novinách a pomalu se sbližuje s okouzlujícím (a shodou okolností i bohatým) spolužákem Loganem Huntzbergerem. Lane se, poté co ji máma vyhodila z domu, stěhuje do bytu se Zachem a Brianem z kapely...navíc mezi ní a Zachem přeskočí jiskra. Emily a Richard jsou na nože a chtějí se rozvést...a chvíli jim potrvá, než si zase uvědomí, že bez sebe nemohou žít. Lukova sestra Liz a její manžel TJ se k Lukově velkému nadšení stěhují do Stars Hollow; Paris se dává dohromady s šéfredaktorem Doylem a Sookie je už zase těhotná. A co teprve konec! Rory ukradne s Loganem loď, skončí ve vězení a po hádce s mámou se stěhuje k prarodičům. Lorelai je na dně...a učiní Lukovi neodolatelnou nabídku.

Šestá série nám přinese víc drama než komedie. Všechno se pomalu ale jistě hroutí... na scéně se objevuje Lukova dvanáctiletá nemanželská dcera April, kvůli níž Luke nakonec odloží svatbu. Do Lorelaina života se vrací teď už rozvedený a díky dědictví po příbuznému velmi bohatý Christopher, kterému Lorelai pomáhá s výchovou dcery. Vztah Lane a Zacha nabírá na obrátek, Zach požádá Lane o ruku a dostává se do nelehké situace - musí přesvědčit paní Kimovou, aby svolila ke svatbě. Lorelai a Rory spolu dlouhou dobu nemluví kvůli událostem minulého roku, navíc Lorelai naprosto nesouhlasí s dceřiným rozhodnutím opustit školu. Naštěstí Rory (díky návštěvě Jesse, který studuje na univerzitě a vydal svoji první knihu) dostane rozum, vrací se na Yale a usmiřuje se s mámou. Paris se stává šéfredaktorkou yaleských novin, ale je toho na ní moc, ohrožuje to její vztah s Doylem, a po té, co se skoro zhroutí, je donucena svoji pozici opustit a přenechat ji...Rory :) Vztah Rory a Logana je plný vzestupů a pádů, a když už to konečně vypadá, že budou spolu šťastní, dozvídá se Rory šokující novinku - hned po promoci odjíždí Logan pracovat do Londýna...


Gg zajímavosti!!!!

19. dubna 2009 v 19:02 | Janka |  Články
Brothers v Burbanku v Kalifornii. Oblast, ve které je celé Stars Hollow vystavěno, se nazývá Středozápadní ulice. Ta byla v roce 1946 postavena pro film Saratoga Trunk. Nejznámější z budov Gilmorových děvčat jsou Lukovo bistro, starožitnictví paní Kimové, Dooseho obchod, studio slečny Patty, městský altánek a samozřejmě dům Lorelai a Rory. Ve skutečnosti nejsou ulice a domy na místech, jak je vídáme v seriálu, a některé budovy dokonce mění své umístění od série k sérii. Téměř všechny domy jsou jen průčelí a domy Sookie a Lorelai jsou ve skutečnosti jedním domem (pokud vstoupíte do domu Sookie a půjdete rovně, vyjdete hlavním vchodem Lorelaina domu). Jsou zde rovněž sklady kostýmů, nábytku a spousty dalšího.
Řada exteriérů z Gilmorových děvčat se používá i při jiných natáčení. Ku příkladu jedna z ulic posloužila v několika scénách jako dům rodičů Rosse a Monicy Gellerových v Přátelích (Friends) a jiná v seriálu Central Park. Exteriér Lorelaina domu byl domem Strýčka Jesseho v Mistrech hazardu (The Dukes of Hazzard). Někdy lze v pozadí vidět horu Mount Hollywood, což napovídá, že se nacházejí v teplejší oblasti. Pro vytvoření zimního městečka je přirozeně použito umělé zasněžování.
Warner Bros je jedno z mála studií, které nabízí prohlídku natáčecích míst. Dvouhodinová okružní jízda začíná krátkým snímkem o historii studií a pak už ve skupinkách po patnácti podniknete samotnou cestu v malých vozících. Spatříte exteriéry New York Street a Středozápadní ulice, zvukové scény a různá skladiště.
Oficiální stránky Studia Warner Bros můžete navštívit na
www.studio-tour.com.Devatenáctá bleskovka!!!!

19. dubna 2009 v 18:57 | Janka |  Bleskovky
Vím že dávám dvě bleskovky najednou, ale ti co rádi dostávají diplomy to ocení!! :-D

1) Awujky!!!!!
2) Jakpak se máš???
3) Zapoj se pls do této bubliny TADY!!!
4) Zapoj se pls do bubliny na mém druhém blogu TADY !!!!
5) Napiš komentář pls TADY a TADY !!!!!!
6) Strašně moooc děkuju!!!!!!
7) Vím že jsem toho po tobě chtěla hodně (snad to nevadí), ale to už bylo vše, neboj!! :-D
8) Tak páčko!!!!!!!!!

POZOR!!!!!! Uzávěrka bleskovky je 24.4.2009!!!!!!!


Pátá Gg bublina!!!

18. dubna 2009 v 19:56 | Janka |  Blog
Taaaaakžeeee!! Je tu pátá Gg bublina!!!!!!! Ten, kdo napíše nejvtipnější a nejlepší nápad, co asi říká Lauren Graham/Lorelai Gilmore dostane diplom!!!!!! Tak pište!!!


Diplom za čtvrtou bublinu!!

18. dubna 2009 v 19:53 | Janka |  Diplomky pro vás
Vím že jsem čtvrtou bublinu dala už strašně dávno, ale až teď jsem zjistila, že jsem za ni nepublikovala diplom!!!! Takže:


Jeden Gg rozvrh hodin!!!

18. dubna 2009 v 19:40 | Janka |  Rozvrhy hodin s Gg
Omlouvám se, že je rozvrh jenom jeden, ale víc nových, co tu ještě nejsou, jsem nenašla!!!!
A taky se omlouvám, že neuveřejním zdroj, protože jsem ho někde ztratila!! :-D


Diplom za bublinu od Karuzky

18. dubna 2009 v 19:12 | Janka |  MOJE CENY
Toto je diplomek od Karuzky z blogu www.rozomilysavci.blog.cz za bublinu!!!!

Děkujuuuuu mooooc!!!!!


Osmnáctá bleskovka!!!!

18. dubna 2009 v 18:46 | Janka |  Bleskovky
1) Awujky!!!
2) Máš se??
3) Byl(a) jsi už někdy na mém blogu???
4) A líbí se ti tady???
5) Jak se ti líbí design s Kirkem???
6) Koho z Gg bys chtěl(a) příští měsíc na Měsíc Gg postav???? (jestli neznáš Gg, tak to napiš!! )
7) Chtěl(a) bys něco nového na tomto blogu????
8) Co????
9) Tak to je asi všechno!!!!
10) Díky za pokec!!
11) Měj se!!!!!


POZOR!!!!! Uzávěrka bleskovky je už 22.4.2009!!!!!Knihy Gilmore girls!!!!!!!!!!

13. dubna 2009 v 8:00 | Janka |  Můj deník
No to snad ani není možný!!!!!!!!!!!!! Gilmore girls knihy!!!!! JUCHŮŮŮŮŮ!!! HALLELUJAH!!!
No jen se koukněte, co jsem našla:
____________________________________________________________________

1. Like Mother, Like Daughter


Autor:Catherine Clark
Vydáno:v dubnu 2002 v HarperEntertainment
Cena:$5.39 (na Amazon.com)
Stran:160
Text ze zadní strany knihy:

Dobrá, pojďme na to. Moje máma a já nikdy nebudeme mít "normální" vztah matka-dcera, protože má máma není jen moje matka, je to má nejlepší přítelkyně. Udělala by pro mě první poslední, včetně toho, aby požádala své rodiče o peníze na školné, abych mohla na Chilton, prestižní přípravnou školu, která mě už přijala. To je nepochybně jedna z nejobtížnějších věcí, které kdy vykonala, třebaže na oplátku musela souhlasit s pátečními večeřemi. Moje máma se cítí mizerně, jen co na to pomyslí. Ale jak se na to dívám já? Já jen říkám, že život je čím dál tím zajímavější.
Názory čtenářů (na Amazon.com):

Tyler:
Jestliže vtipné průpovídky a sarkastické poznámky, které Lorelai utrušuje s každou epizodou Gilmorových děvčat, jdou mimo Vás, tak právě Vám tato kniha umožní, abyste tyto momenty znovu prožili a zasmáli se těmto výstředním výměnám mezi Lorelai a Rory. Kniha kvalitně shrnuje do 150 stran polovinu série, aniž by to bylo na úkor klíčových událostí seriálu. Příběh je vyprávěn z pohledu Rory. Toto zpracování odvedlo dobrou práci v popisu vnitřních myšlenek ve vztahu k její matce, škole, příteli a prarodičům. Celkově vzato, tato kniha je zábavné čtení na léto.

Kristy Howard:
Tato první kniha knižní série Gilmorových děvčat je znamenitou souhrou dobře napsaného a chytrého seriálu. V seriálu se Vám dostane kousavých dialogů, stejně jako útulné scenérie. V knize se Vám dostane vnitřních myšlenek, příběhu v pozadí a mnohem více o každé z postav. Jestliže Vás tento seriál zaujal, četba této knihy Váš zážitek jen prohloubí. Stejně tak, pokud jste se ke sledování tohoto seriálu dostali až nyní nebo byste chtěli proniknout více do jeho prostředí. Doporučila bych ji spolu s dalšími novými seriály jako jsou Charmed, Smallville, Queen B Superheroine a 7th Heaven.

2. Gilmore Girls: I Love You, You Idiot


Autor:Cathy East Dubowski
Vydáno:1. července 2002 v HarperEntertainment
Cena:$5.39 (na Amazon.com)
Stran:176
Text ze zadní strany knihy:

Je to šílené, že já a Dean jsme se rozešli. Bylo to mezi námi tak skvělé. Chci tím říct, že v jednu chvíli mi řekne, že mě miluje a pak v další minutě se se mnou rozejde. Moje máma se domnívá, že bych se měla povalovat a nacpat se nezdravými věcmi, ale já si nemyslím, že se to tím vyřeší. A stavte se proti tomu čelem, když co se týče partnerských vztahů, nevynáší má máma zrovna nejlepší soudy, zvlášť když se do toho připlete i můj táta. Co opravdu potřebuji, je nerozptylovat se a zůstat vytížená. Koneckonců musím myslet na Harvard, takže proč ztrácet čas roněním slz pro nějakého chlapce? Že ano?
Názory čtenářů (na Amazon.com):

dancer37:
V této knize Gilmorových děvčat se Rory a Dean rozejdou. Moc ráda bych Vám řekla proč, ale pak bych Vám prozradila hlavní část příběhu. Ale mohu Vám říci toto... nakonec se k sobě vrátí. Lorelai chce, aby se Rory povalovala, protože to je to, co by měla každé děvče po svém prvním rozchodu dělat. Ale Rory není obyčejné děvče. Rory se rozhodne jít na chiltonský večírek a tam se stane něco velice zajímavého. Co to bude, zjistíte v této znamenitě zábavném románu Gilmorových děvčat. Věřím, že se pobavíte!

Erica Aceves:
Je to skvělá kniha pro mladé i staré. Knihu jsem nevzala do ruky od střední školy, což bylo před třemi roky, ale tyto knížky mě dostaly! Jestliže jste viděli televizní seriál, kniha je velice podobná epizodám, jen je vyprávěna z Roryna pohledu. Doporučila bych tuto i ostatní knihy Gilmorových děvčat každému čtenáři, který má velké srdce a je spřízněn se vztahem matky a dcery, jako jsou Rory a Lorelai nebo Lorelai a Emily, nebo si jen chce přečíst něco hezkého.

3. Gilmore Girls: I Do, Don't I?


Autor:Catherine Clark
Vydáno:1. září 2002 v HarperEntertainment
Cena:$5.39 (na Amazon.com)
Stran:160
Text ze zadní strany knihy:

"Zakopali jsme hnijící mrtvolu svobody."
-- Benito Mussolini

Není tomu tak, že bych byla překvapená, když si moje máma vybrala na své svatební oznámení Mussoliniho citát. Nikdy nebyla tím, co by někdo nazval "konvenční". Trošku překvapená (ale šťastná) jsem byla, když souhlasila, že se provdá za mého učitele angličtiny, Maxe Medinu. Kvůli tomu je mé léto ještě rušnější - ke všem mým hodinám na Chiltonu, plánům na svatbu, a jak mě Paris tak pohotově upozornila, kvůli asi deseti rokům mimoškolních aktivit, které musím ve volném čase dohnat. Měly se mé plány i přesto, jak se vše dobře vyvíjelo, zhatit?
Názory čtenářů (na Amazon.com):

Theatre Kidd "princesofmirkwood":
Obvykle mám ráda knihy, které jsou vzrušující a nepředvídatelné; o věcech, o kterých nikdy nevíte, že by se mohly stát. Při čtení Gilmorových děvčat jsem si hezky odpočinula. Viděla jsem všechny epizody (nežertuji - mojí přátelé a já bychom mohli vytvořit klub nebo možná nějakou sektu) a nic už mě nepřekvapí. Max Medina? Staré zprávy.
Ale... tam kde žiji, se Gilmorova děvčata příliš nereprízují. A číst tuto knihu je téměř stejné jako se dívat na seriál... když čtete dialogy, prakticky slyšíte, jako by Rory a Lorelai hovořily.
Jestliže jste fanouškem Gilmorových děvčat, sežeňte si tuto knihu. Umožní Vám ještě více porozumět... ale jestli jste seriál neviděli, nedoporučovala bych Vám ji. Zhlédněte seriál a PAK si knížku přečtěte.

A reader:
Tyto knížky jsou skvělé! Miluji seriál a knihy jsem si musela přečíst rovněž! Jestliže milujete seriál, budete milovat i knížky!

4. The Gilmore Girls: Other Side of Summer


Autor:Helen Pai
Vydáno:1. listopadu 2002 v HarperEntertainment
Cena:$5.39 (na Amazon.com)
Stran:176
Text ze zadní strany knihy:

Je to pravda. Chiltonští bohové musí mít velkou švandu z toho, jak dali Paris a mě dohromady. Ve svém zvráceném potěšení se zaměřili i na moji mámu, která by se podle ředitele Charlestona měla více angažovat. Takže teď pracuje pro "Chiltonské matky" a já to zase zkouším u tajného chiltonského spolku studentů. Není to jednoduché ani pro jednu z nás, zvláště kvůli zmatkům s mým plesem debutantů, příjezdu Lukova synovce Jesse a Tristanovu návratu do školy. A co Harvard?
Názory čtenářů (na Amazon.com):

Kid:
Miluji tuto knížku! Život Rory a Lorelai je tak zajímavý. Jak víte, Jessův příjezd do Stars Hollow ovlivní řadu věcí. (Víte to, pokud jste sledovali seriál na WB.) Doporučuji Vám nejprve si přečíst předchozí knihy Gilmorových děvčat, abyste zcela pochopili tuhletu. Je to báječná kniha a jediný důvod, proč jsem jí nedal všech pět hvězdiček, byl ten, že si nejsem jistý, že bude srozumitelná těm, kteří nejsou seznámeni se seriálem.

A reader:
Tato kniha je bujará, stejně jako tři ostatní knihy Gilmorových děvčat. Pokud znáte pozadí seriálu, budete to mít o trochu snadnější, ale i kdyby ne, je to stále skvělé čtení. Jsem ráda, že je vyprávěna právě Rory, protože takto zjistíte, co se jim opravdu odehrává v hlavě.

Sean Gunn (KIRK GLEASON) - Životopis

13. dubna 2009 v 7:48 | Janka |  Herci
Sean Gunn hraje v Gilmorových děvčatech - již od první řady tohoto seriálu - jednu z nejvýstřednějších a nejbarvitějších postav, Kirka Gleasona.
Sean je nejmladším z šesti dětí. Zatímco všichni jeho čtyři starší bratři pracují v zábavním průmyslu, jeho sestra se vydala jinou cestou a stala se advokátkou. Sean se narodil a vyrůstal v St. Louis, v Missouri, a už jako malý chtěl být hercem. Na střední škole ho láska k divadlu dovedla k tomu, aby se zapsal na Goodmanovu divadelní školu. Po odabsolvování strávil Sean dva roky v Chicagu, kde režíroval řadu her. Domníval se, že udělá kariéru jako divadelní režisér, pak však dostal několik nabídek na účinkování v reklamách a filmech v Chicagu. Rozhodl se tedy věnovat se herectví a zamířil do Los Angeles, kde byla hned jeho první role hostování v pilotním dílu.
Když právě nepracuje, věnuje se řadě sportů. V současnosti bydlí v Los Angeles.

Herecká kariéra:

Fish Out of Water (2004)- Jim
Jesus, Mary and Joey (2003)- Stevie
Pearl Harbor (2001)- Traction Sailor
Love, Sex & Murder (2001)- číšník
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Kirk Gleason
The Specials (2000)- sirotek/Doug
The Auteur Theory (1999)- Tori York
Stricken (1998)- Guffy
Tromeo and Juliet (1996)- Sammy Capulet

Epizodní role:

Yes, Dear (2002)- epizoda: Making Baby
- postava: David Scott
Andy Richter Controls
the Universe (2002)
- epizoda: The Second Episode
- postava: Phil
Andy Richter Controls
the Universe (2002)
- epizoda: Grief Counselor
- postava: Phil
Going to California (2001)
- epizoda:Our Sunshine State

of Affairs
- postava: Joey 'Fuzz' Fucetti
Going to California (2001)- epizoda: The Big Padoodle
- postava: Joey 'Fuzz' Fucetti
Going to California (2001)- epizoda: Blowing Free: Part 1
- postava: Joey 'Fuzz' Fucetti
Going to California (2001)- epizoda: Blowing Free: Part 2
- postava: Joey 'Fuzz' Fucetti
3rd Rock from the Sun (2001)- epizoda: You Don't Know Dick
- postava: návštěvník
DAG (2001)- epizoda: Prom
- postava: Ryan
The Michael Richards
Show (2000)
- epizoda: Simplification
- postava: Dennis
Angel (2000)- epizoda: She
- postava: Mars
Brutally Normal (2000)- epizoda: Barricade
- postava: Lenny
Brutally Normal (2000)- epizoda: You Get What You Get
- postava: Lenny
Any Day Now (1999)- epizoda: A Parent's Job
- postava: úředník
Angel (1999)- epizoda: Hero
- postava: Lucas

DĚKUJI MOC ŽE JSTE PŘIŠLI A DOUFÁM, ŽE SE VÁM TU LÍBILO A ZASE PŘIJDETE!!!!!! =)